Najlepšie platení herci a herečky: REBRÍČEK je plný prekvapení! Svalnatý fešák zosadil Clooneyho

25.08.2019Herci a herečkyAj tento rok zverejnili rebríček najlepšie zarábajúcich hercov a herečiek. Spomedzi žien si prvé miesto udržala Scarlett Johansson. Mužom kraľuje Dwayne "The Rock" Johnson. Z prvého miesta tak zosadil Georgea Clooneyho, ktorý tento rok z rebríčka vypadol úplne.
Zdieľaj na FacebookuPošli e-mailomDiskutuj

Najlepšie platenou herečkou na svete sa tento rok, rovnako ako minulý, stala Američanka Scarlett Johansson. Podľa rebríčka časopisu Forbes zverejneného v piatok si zarobila 56 miliónov dolárov. USA Today však upozorňuje, že Johansson by bola až ôsma medzi najlepšie platenými hercami. Forbes sledoval zárobky od začiatku júna 2018 do tohtoročného júna, všetky údaje uvádza pred zdanením.

K úspechu jej pomohli Avengers

Johansson zarobila 35 miliónov dolárov za rolu vo filme Avengers: Endgame, ktorý sa stal v júli najvýnosnejším filmom všetkých čias. K tomu si pripísala osemmiestnu sumu v dolároch za chystaný film Black Widow (Čierna vdova), ktorý tiež vychádza zo sveta komiksových superhrdinov štúdia Marvel, uviedol Forbes. Na druhom mieste je Sofia Vergara zo seriálu Taká moderná rodinka so 44,1 miliónmi dolárov. Za ňou figuruje Reese Whiterspoon s 35 miliónmi dolárov a Nicole Kidman sa 34 miliónmi.

Desať najlepšie platených herečiek zarobilo v danom období celkovo 314,6 milióna dolárov. Server BBC upozorňuje, že si všetkých desať zarobilo vyše 20 miliónov dolárov, čo sa vlani podarilo len Johanssonovej a Angeline Jolie. Tá sa tento rok práve kvôli rastúcim ziskom svojich kolegýň v rebríčku neumiestnila vôbec, rovnako ani Julie Roberts, Cate Blanchett či Jennifer Lawrence.

Muží zarábajú viac

Celkové zárobky najlepšie platených herečiek sú však výrazne menšie, než zisky najlepšie platených hercov. Tí si za tento rok dohromady odniesli 588,3 miliónov dolárov. Scarlett Johansson by sa tak medzi hercami umiestnila až na ôsmom mieste.


Veľký PREHĽAD vesmíru Marvel: Fáza štyri je tu! Jolie, Hayek i vzostup nového Kapitána Ameriku


The Rock zosadil Clooneyho

Z hercov si tento rok najviac zarobil bývalý zápasník wrestlingu Dwayne "The Rock" Johnson, známy napríklad zo série Rýchlo a zbesilo, ktorý zarobil 89,4 milióna dolárov. George Clooney, ktorý zoznam najlepšie platených hercov viedol vlani, z neho tento rok vypadol úplne. Jeho zisky minulý rok totiž zahŕňali predaj vlastnej značky tequily, ktorú predal za miliardu dolárov.

Na druhom mieste sa tentoraz umiestnil Chris Hemsworth, ktorý stvárnil rolu mýtického nórskeho boha Thora vo filmoch o komiksových superhrdinoch rovnako z dielne štúdia Marvel. Tento rok zarobil 76,4 milióna dolárov. Za ním je Robert Downey Jr., predstaviteľ Iron Mana z rovnakej série filmov so 66 miliónmi dolárov.

Na štvrtom mieste sa umiestnil jediný "nehollywodský" herec v rebríčku, hviezda indického filmu Aksaj Kumar, ktorého zárobky tento rok medziročne raketovo stúpli na 65 miliónov dolárov. Do rebríčka sa tiež vrátil Bradley Cooper, predovšetkým vďaka filmu Zrodila sa hviezda, ktorý režíroval, hral v ňom hlavnú úlohu a podieľal sa na scenári a produkcii. Umiestnil sa na šiestom mieste, tesne za ázijskou hviezdou akčných filmov Jackie Chanom.

Zdroj: ČTK 

Foto: SITA/AP/Invision/Willy Sanjuan, Charles Sykes

Tagy: Chris Hemsworth Scarlett Johansson Dwayne Johnson The Rock Sofia Vergara

Zdieľaj na FacebookuPošli e-mailomDiskutuj

Viac podobných článkov