Charizmatický fešák z Mentalistu je miláčikom žien: Smola, vyše 20 rokov je verný jedinej!

Simon Baker
05.09.2019Herci a herečkyAustrálsky herec Simon Baker, ktorého my poznáme ako Patricka Janea z Mentalistu, patrí vďaka svojmu vzhľadu k miláčikom ženského publika. Napriek tomu je však už 21 rokov ženatý a verný jedinej žene.
Zdieľaj na FacebookuPošli e-mailomDiskutuj

Simon Baker sa narodil 30 júla 1969 v Launcestone v Tasmánii. Jeho otec sa živil ako mechanik a školník, jeho matka učila angličtinu a drámu na strednej škole. Jeho rodina sa presťahovala na Novú Guineu, ale o nejaký čas potom sa rodičia rozviedli. Už v mladom veku začal Simon surfovať a nielen na pláži bavil ostatných svojimi výstupmi a srandičkami. Predtým, ako sa dostal k herectvu, Simon pracoval v zamestnaniach ako bežný človek. Živil sa napríklad ako obsluha v nočnom bare, murár, elektrikár, pizzér, či správca skladu vo veľkej reštaurácii, kde robil prebierky a výdaj pivných sudov.

Keď sa na Simona Bakera pozrieme, nie je vôbec zvláštne, že sa venoval aj modelingu. Začal s ním v roku 1989 a okrem iného nastúpil aj ako asistent režiséra v spoločnosti, ktorá sa venovala točeniu firemných prezentácií alebo hudobných videoklipov. Keď raz sprevádzal jedného priateľa na konkurz, rozhodol sa to tiež skúsiť a vyšlo mu to. Nasledoval začiatok jeho úspechu. Aj keď nikdy nevyštudoval herectvo, tak sa začal objavovať v televízii. V tej dobe nasledoval aj väčší dopyt po Simonovi ako modelovi. V roku 1991 ho časopis Dolly zaradil do päťdesiatky Najviac cool chlapov súčasnosti. Dokonca sa mihol aj vo videoklipoch kapely Euphoria alebo speváčky Melissy.

V roku 1989 sa blysol v seriáli E Street, kde si zahral spolu so svojou budúcou manželkou Rebeccou Ring. Z pôvodných plánov, v ktorých sa mal Baker ukázať len v dvoch dieloch, ho po tom, ako sa stal jednou z najobľúbenejších postáv, scenáristi nechali v seriáli celý rok. V roku 1993 vyhráva cenu pre Najnadanejšieho nováčika Austrálie. Neskôr sa objavil v seriáloch Škola zlomených sŕdc (1994), Pot a drina (1996) a Naked: Stories of Men (1996). 

Sťahovanie do Ameriky a herecké úspechy

V roku 1996 sa rozhodol, že to chce v herectve niekam dotiahnuť a presťahoval sa do Los Angeles. O rok neskôr hrá menšiu rolu vo filmoch L.A. - Prísne tajné (1997) a Najhľadanejší muž Ameriky (1997). V roku 1998 hrá v snímkach Judášov bozk, Pozdrav z bodu nula a Restaurant. Rok pred miléniom sa blysol vo vojnovej dráme Jazda z diablom. V roku 2000 hral v akčnom thrilleri Červená planéta a v komédii Sunset Strip.

O rok neskôr vystupuje v historickej dráme Aféra s náhrdelníkom a začína hrať v seriáli Ten, kto ťa chráni, kde hviezdi až do roku 2004, za ktorý bol nominovaný na Zlatý glóbus za najlepšieho herca v dráme. Nasledujúci rok hrá vo filmoch Home and Away: Romances, Kruh 2 a v horore Krajina mŕtvych, o rok neskôr v komédii Niečo nové a Diabol nosí Pradu. Okrem toho si zahral vo filmoch ako Sex 100+1 (2007), Podnájomník (2009), Unesená (2009), Ženy v problémoch (2009), Vrah vo mne (2010), Deň pred krízou (2011), Dávam tomu rok (2013), Breath (2017) a Here nad Now (2018). 

Najväčší prelom v jeho hereckej kariére však nastal v roku 2008, keď dostal rolu Patricka Janea v seriáli Mentalista, v ktorom účinkoval až do roku 2015. Za svoj herecký výkon bol nominovaný na ocenenie Zlatý Glóbus ako Najlepší herec v seriáli - dráma. 

Osobný život

Simon Baker sa so svojou manželkou Rebeccou Ring spoznal na jednom večierku a hneď bol ňou fascinovaný, ako raz priznal v jednom rozhovore. V roku 1993 sa im narodilo prvé dieťa, dcéra Stella Breeze. V roku 1998 sa s Rebeccou oženil a o rok neskôr sa im narodil syn Claude Blue. Tretí prírastok do rodiny pribudol v roku 2001 a dali mu meno Harry Friday. 

Vzhľadom k tomu, ako sa mu rozrástla rodina, sa onedlho po narodení tretieho dieťaťa rozhodol presťahovať a usadiť sa v Malibu. S manželkou sú spolu doteraz, čo im môžu závidieť aj bežné manželské páry, nie len tie celebritné. 

Medzi Bakerových blízkych priateľov patria herečky Naomi Watts a Nicole Kidman. Watts je kmotrou jeho staršieho syna Claudeho a Kidman je zase kmotrou jeho najmladšieho syna Harryho. Dňa 14. februára 2013 bol Baker poctený hviezdou na hollywoodskom chodníku. 

Zdroj: telkáč 

Autor: © Zoznam/mCul

Foto: SITA/Photo by Diane Bondareff/Invision for Longines/AP Images; Instagram/snappytoes

Tagy: Simon Baker Mentalista

Zdieľaj na FacebookuPošli e-mailomDiskutuj

Viac podobných článkov