Keanu Reeves o novom Matrixe: VIDEO Som nadšený! Je to ambiciózny projekt

29.09.2019Herci a herečkyDivákov pred pár dňami prekvapila informácia o tom, že tvorcovia Matrixu chystajú po rokoch štvrté pokračovanie legendárneho Matrixu. V snímke opäť uvidíme aj Nea a Trinity. Keanu Reeves vyjadril vzrušenie z možnosti opäť si zahrať Nea v tomto ambicióznom projekte.
Zdieľaj na FacebookuPošli e-mailomDiskutuj

Keanu Reeves sa opäť predstaví ako Neo. Mnohí skalní fanúšikovia sa určite na pokračovania tešia. Najmä potom, čo sa Neo obetoval pre dobro ľudstva. Reeves mal možnosť pozrieť si scenár a svoje nadšenie neskrýval. 

Som nadšený

Minulý týždeň sa zúčastnil na špeciálnom premietaní novej drámy svojej sestry a producentky Kariny Miller. Premietanie drámy Semper Fi sa konalo v Los Angeles. Práve tam si ho odchytili novinári a nenechali si ujsť príležitosť opýtať sa ho na nový Matrix. Reeves uviedol, že už scenár čítal a je absolútne nadšený z toho, čo všetko ponúka jeho postave Nea. „Je to veľmi ambiciózne,“ povedal herec. „Presne tak, ako by to ambiciózne malo byť,“ dodal. 

Film viac nekomentoval, predsa len, myšlienka je v začiatkoch a natáčanie sa ešte len začne. Nový projekt ohlásila režisérka Lana Wachowski, ktorá spolu so svojou sestrou stojí aj za pôvodnou trilógiou. V novinke si okrem Reevesa opäť zahrá aj Carrie-Anne Moss (Trinity). Na scenári sa okrem režisérky podieľajú aj Aleksandar Hemon a David Mitchell. S produkciou snímky plánujú začať na budúci rok.

Mnohé myšlienky sú dnes relevantnejšie

Prvé tri filmy z rokov 1999 a 2003 režírovali sestry Lana a Lilly Wachowské. Mnohé myšlienky, ktoré sme s Lilly skúmali pred 20 rokmi, sú v súčasnosti ešte relevantnejšie. Som veľmi vďačná za to, že sa tieto postavy opäť vrátili do môjho života a tiež za to, že mám ďalšiu šancu pracovať s mojimi úžasnými priateľmi,“ vyjadrila sa režisérka.

Nemôžeme byť šťastnejší z toho, že sa opäť vrátime do Matrixu s Lanou, ktorá je skutočnou vizionárkou, jedinečnou a originálnou filmárkou. Sme nadšení, že píše scenár, režíruje a produkuje novú kapitolu zo sveta Matrixu,“ vyhlásil Toby Emmerich zo spoločnosti Warner Bros.

Autor: © Zoznam/AMaj

Foto: SITA/AP/Invision/Chris Pizzello, Barry Brecheisen, Video: Youtube/ET

Tagy: Keanu Reeves Matrix

Zdieľaj na FacebookuPošli e-mailomDiskutuj

Viac podobných článkov