Pamätáte si seriál Dharma a Greg? FOTO Zmeny a osudy hercov... Fíha! Toto im budete závidieť

17.10.2019Herci a herečkySpomínate si na seriál Dharma a Greg? Hlavnú dvojicu si zahrali Jenna Elfman a Thomas Gibson, s ktorými bolo o zábavu postarané. Dnes je to už 17 rokov, čo sa vysielala posledná časť. Poďte sa s nami pozrieť, ako sa za ten čas zmenili hlavní hrdinovia a aké boli ich životné osudy. Budete im závidieť!
Zdieľaj na FacebookuPošli e-mailomDiskutuj

Jednoduchý dej, no zato vtipné zápletky - takto možno najľahšie charakterizovať americký sitcom, ktorý divákov roky bavil. Dharma a Greg Montgomeryoví sú manželia, ale taktiež sú presné protiklady. Dharma pochádza zo strelenej hipisáckej rodiny a Gregovi rodičia sú zase konzervatívni snobi, ktorí neznesú akúkoľvek výstrednosť. Táto rozdieľnosť medzi jednotlivými stranami spôsobuje mnoho trapasov, ale nakoniec si tie protiklady vždy nájdu nejakú tú strednú cestu a problémy vyriešia.

Americký sitcom sa dočkal diváckeho úspechu a je držiteľom viacerých cien a nominácií na cenu Emmy a Zlatý Glóbus. Práve vďaka obľúbenosti bolo natočených 5 sérií a dokopy 119 epizód. Prvá časť uzrela svetlo sveta v roku 1997 a posledná v roku 2002. Áno, naozaj je to už toľko rokov. Pozrite sa sa nami, ako za ten čas zmenili seriálové hviezdy.

Jenna Elfman - Dharma

Predstaviteľka Dharmy, Jenna Elfman, získala v roku 1999 za svoju rolu v seriáli Zlatý glóbus v kategórii Nejlepšia herečka v seriáli. Po jeho konci s herectvom neprestala, práve naopak, v účinkovaní v seriáloch pokračovala. Za zmienku stoja Growing Up Fisher (2014), Imaginary Mary (2017) a najnovšie  hviezdi vo Fear the Walking dead (2018 - 2019). Blysla sa aj v niekoľkých filmoch, ako napríklad Dotknutie (2005), Znovu sa zamilovať (2009), Ide len o sex (2011), Cesta za šťastím (2014) či Barry (2016).

Čo sa týka osobného života, Elfman sa so svojim manželom Bodhim Elfmanom zoznámila v roku 1991. Svadba sa konala v roku 1995. Ich prvého syna sa dočkali až 12 rokov po svadbe. Druhý syn sa im narodil v roku 2010. O tom, že má dnes už 48-ročná Jenna dobré srdce, svedčia aj mnohé aktivity zamerané na získavanie finančných prostriedkov. Ide napríklad o draženie hodiny svojho času, darovanie odtlačku jej pier na dobrú vec, či namiesto darčekov k narodeninám požaduje charitatívne dary. 

 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 

Príspevok, ktorý zdieľa Jenna Elfman (@jennaelfman),

Thomas Gibson - Greg

Thomasovi Gibsonovi okrem hereckého talentu výrazne v kariére pomáhal aj jeho vzhľad. Thomasa sme poznali už vďaka seriálu Nemocnica Chicago Hope (1994 - 1997). Až potom zahviezdil v seriáli Dharma a Greg, kde nielen hral hlavnú úlohu, ale ho aj režíroval. V ňom si získal hlavne ženské publikum a vyhral niekoľko ankiet za najsexi muža sveta. Mladšie publikom ho pozná však najmä kvôli jeho úlohe agenta Aarona Hotchnera v úspešnom seriáli Myšlienky vraha (2005 - 2016). Okrem toho sa blysol aj v pár filmoch, no najradšej hrá práve v seriáloch.

Thomas, na rozdiel od jeho seriálovej ženy, v súkromí šťastie na manželstvo nemal. V roku 1993 si vzal za manželku Christine, s ktorou má tri deti. Manželia sa ale v roku 2011 odlúčili a o tri roky neskôr požiadali o rozvod. Ten bol ukončený minulý rok. V súčasnosti má Gibson 57 rokov.

Susan Sullivan - Gregova matka Kitty

Susan Sullivan si v seriáli zahrala Gregovu extravagantnú a manipulatívnu matku Katherinu, prezývanú Kitty, za ktorú bola nomiovaná na cenu Zlatý Glóbus. Po poslednej "klapke" sitcomu prišla pre ňu ďalšia výborná ponuka. Od roku 2009 do 2016 totiž hrala v divácky obľúbenom seriáli Vtierka Castle, kde stvárnila Marthu Rodgersovú, opäť matku hlavnej postavy, spisovateľa Richarda Castla.

Napriek tomu, že Susan má už 76 rokov, nikdy sa nevydala. Od roku 1989 žije s druhom Connellom Cowanom. Dôvod, prečo nikdy nevstúpila do manželstva, prezradila v rozhovore pre Broadway. "Moji rodičia nemali dobré manželstvo. Videla som skutočne hrozné manželstvá a tak milujem skutočnosť, že sme navzájom hlboko prepojení bez toho, aby to muselo byť na papieri. Je tu niečo, čo sa mi zdá hlbšie. Je to záväzok srdca, narozdiel od hlavy.“ 

Mitchell Ryan - Gregov otec Edward 

Mitchel Ryan si po účinkovaní v Dharma a Greg zahral menšie úlohy ešte v dvoch filmoch, no hereckú kariéru zavesil na klinec a odišiel na dôchodok. Má za sebou desiatky úspešných filmov, pričom jeho prvá filmová úloha bola už v roku 1958. V súčasnosti má úctyhodných 91 rokov. V roku 1972 sa Ryan sa oženil s Lyndou Morseovou, s ktorou má tri deti. Manželstvo však nevydržalo a  po rokoch zväzku došlo k rozvodu.

Mimi Kennedy - Matka Dharmy Abby

Herečka Mimi Kennedy tu stvárnila starostlivú matku Dharmy, Abby O´Neil. Po skončení sitcomu si zahrala vo viacerých filmoch, napríklad v komediálnej dráme Man in the Chair (2007), Politické kruhy (2009), Nadoraz (2010), Polnoc v Paríži (2011) či Zásnuby na dobu neurčitú (2012). Od roku 2013 hviezdi v seriáli Mama až po súčasnosť.

Herečka a spisovateľka má v súčasnosti 71 rokov. Mimi stretla svoju životnú lásku už na vysokej škole. Bol ňou Larry Dilg, za ktorého sa vydala v roku 1978 a tento rok oslávili 41. výročie svadby. Pár má dve deti. Tomu sa povie krása, no nie? 

Alan Rachins - Otec Dharmy Larry

Alan Rachins si zahral Larryho Finkelsteina, hipisáckeho otca Dharmy. Herec sa však preslávil už predtým, a to úlohou Douglasa Brackmana v seriáli Právo v Los Angeles, ktorá mu vyniesla nominácie na ceny Emmy a na Zlatý Glóbus. Po účinkovaní v sitcome Dharma a Greg si Rachins zahral vo viacerých seriáloch, napríklad v Bostonských vraždách (2011, 2012), v Klinike Grace (2018), či v seriáli Mama, kde sa opäť stretol s hereckou kolegyňou Mimi Kennedy. Objavil sa aj v niekoľkých filmoch.

V osobnom živote mal dnes už 77-ročný herec tiež šťastie. Od roku 1978 je ženatý s americkou herečkou Joannou Frankovou, s ktorou má syna Roberta. Pár je spolu, rovnako ako Mimi Kennedy s manželom, krásnych 41 rokov. Tieto dvojice sú jasným príkladom, že keď sa pár ľúbi, vydrží čokoľvek.

Zdroj: telkáč 

Autor: © Zoznam/mCul

Foto: Photo © 20th Century Fox Television, Instagram/jennaelfman

Tagy: Thomas Gibson Dharma a Greg Jenna Elfman

Zdieľaj na FacebookuPošli e-mailomDiskutuj

Viac podobných článkov