Hollywoodske hviezdy s modrou krvou: Korene týchto hercov siahajú až ku kráľom

Angelina Jolie
26.11.2019Herci a herečkyNiektorí herci a herečky si vďaka svojmu talentu vybudovali tak fenomenálnu kariéru, že by si vyslúžili aj kráľovské postavenie. Mnohým filmovým hviezdam však v žilách koluje skutočná kráľovská krv.
Zdieľaj na FacebookuPošli e-mailomDiskutuj

Ralph Fiennes

Áno, je to tak, rodostrom Lorda Voldemorta siaha až ku škótskemu kráľovi Jamesovi II. Práve kvôli tomu je Ralph aj jeho brat Joseph, tiež herec, bratrancom z ôsmeho kolena princa Charlesa. Ten je tiež potomkom Jamesa II., ktorý vládol v rokoch 1437 - 1460.


Mohlo by vás zaujímať: Z obľúbenej herečky kňažná: Hollywoodska hviezda prežila život ako z filmu


Tilda Swinton

Ak ste videli film Statočné srdce, tak potom určite viete niečo o predkoch herečky Tildy Swinton. Ikonická herečka je priamym potomkom škótskeho kráľa Roberta, ktorý bojoval s Edwardom I. o kontrolu nad Škótskom v 14. storočí. 

Johnny Depp

Úspešný herec, najviac známy ako kapitán Jack Sparrow, je ďalším bratrancom kráľovnej Alžbety. Bratrancom z dvadsiateho kolena sa stal cez líniu Edwarda III.


Mohlo by vás zaujímať: Lepší než originál? Do svojich postáv vložili všetko: FOTO Neskutočná podoba a brilantné výkony


Maggie a Jake Gyllenhaal

Obľúbení hollywoodski súrodenci majú z amerických celebrít v sebe azda najviac kráľovskej krvi. Ich rodinná línia ich radí k potomkom anglického kráľa Edwarda, ktorý vládol v rokoch 1327 - 1377.

Hugh Grant

Modrá krv koluje aj v žilách britského lámača sŕdc Hugha Granta. Ukázalo sa, že Grant je deviatym bratrancom kráľovnej Alžbety. Jeho pôvod vediet nielen ku anglickému kráľovi Henrymu VII., ale aj škótskemu kráľovi Jamesovi IV.

Angelina Jolie

Úspešná herečka je vďaka svojej mame, Marie Betrand, potomkom francúzskych monarchov. Jej rodinná línia vedie až do 12. storočia k francúzskemu kráľovi Filipovi II.. synovi Ľudovíta VII. Taktiež jej korenie siahajú aj na britské ostrovy - je veľmi vzdialená príbuzná kráľovnej Alžbety II. Mimochodom, aj jej exmanžel Brad Pitt mal príbuzných na anglickom tróne.


Mohlo by vás zaujímať: Angelina Jolie s odkazom pre všetky ženy: Naša sila naozaj nespočíva iba v TOMTO


Kit Harington

Kit Harington má so svojou seriálovou postavou z Game of Thrones niečo spoločné: obaja sú potomkovia monarchov. Hoci, Haringtonova línia neznamená, že je tajným kráľom. Ukázalo sa, že herec je cez svoju starú mamu Lavender Ceciliu Denny potomkom Karola II. Kráľovskú krv má aj hercova manželka Rose Leslie.

Benedict Cumberbatch

Nie je azda žiadnym prekvapením, že legendárny herec taktiež pochádza z kráľovskej línie. Benedict Cumberbatch je potomkom anglického kráľ Richarda III. Že je jeho príbuzným, sa herec dozvedel, keď svojho predka hral v seriáli z dielne BBC.

Autor: © Zoznam/mb

Foto: SITA/ Andy Kropa/Invision/AP, SITA/Arthur Mola/Invision/AP, SITA/Arthur Mola/Invision/AP, SITA/Charles Sykes/Invision/AP, SITA/Richard Shotwell/Invision/AP, SITA/Grant Pollard/Invision/AP, SITA/Rob Grabowski/Invision/AP, SITA/Jason Mendez/Invision/AP

Tagy: Benedict Cumberbatch Johnny Depp Angelina Jolie Hugh Grant Maggie Gyllenhaal Kita Harrington

Zdieľaj na FacebookuPošli e-mailomDiskutuj

Viac podobných článkov