Slovenská herečka zo Za sklom jubiluje! Sexi ako nikdy predtým, prezradila tajomstvo

23.11.2019Herci a herečkyZuzana Kanócz oslávila štyridsiatku. Divákom je známa predovšetkým ako hlavná hrdinka snímky Román pre ženy (2004). Sympatická brunetka sa ale presadila aj v divadle, za stvárnenie titulnej úlohy v hre Portia Coughlenová získala slovenské divadelné ocenenie Dosky 2007 v kategórii najlepší ženský herecký výkon.
Zdieľaj na FacebookuPošli e-mailomDiskutuj

Rodáčka z Košíc prezradila tajomstvo. V mladosti totiť nechcela byť herečkou, ale baletkou. Nevydržala však tvrdé tréningy. „Musela som prestať kvôli nohám. Mala som rany na chodidlách, strašne ma to bolelo, takže ako dieťa som často šla na balet s plačom,“ povedala v jednom rozhovore. 

Román pre ženy a Za sklom

Vyštudovala Vysokú školu muzických umení v Bratislave. V roku 2003 získala angažmán v Divadle Andreja Bagara v Nitre, kde stvárnila úlohu v inscenáciách Peter Pan, Aj konec sa strieľajú či v pôvodnom slovenskom muzikáli Adam Šangala. Hosťuje aj v činohre Slovenského národného divadla v predstaveniach Tančiareň či Mrzák z Inishmannu. 

Pred kamerou debutovala v komediálnej dráme Kruté radosti (2002). Redaktorka Laura z Románu pre ženy, ktorá sa zamiluje do muža, bývalého milenca jej matky, bola jej prvou veľkou úlohou. Vo filme Nebo peklo... zem (2009) stvárnila hlavnú hrdinku, sebavedomú baletku Kláru. Naposledy sa objavila v dráme Casino.sk (2019). Okrem toho si zahrala hlavnú úlohu v druhej sérii seriálu Za sklom. Jej partnerom je herec Juraj Loj, s ktorým má syna Lucasa a dcéru Isabellu a Leylu.

Zdroj: ČTK 

Foto: TASR/František Iván

Tagy: Za sklom Zuzana Kanócz

Zdieľaj na FacebookuPošli e-mailomDiskutuj

Viac podobných článkov