Maličkí, no slávni: SEDEM najnižších hereckých hviezd... FOTO Ako sú na tom s partnerkami?

Danny DeVito drží jednoznačné prvenstvo
18.12.2019Herci a herečkyMalí, ale šikovní a slávni! Reč je o mužských hereckých talentoch, ktorým príroda nenadelila lichotivú výšku, ale za to dostali do vienka poriadnu dávku talentu. Pozrite sa s nami, ktoré obľúbené hviezdy patria k tým najnižším a ako to majú s partnerkami.
Zdieľaj na FacebookuPošli e-mailomDiskutuj

 Dustin Hoffmann - 167 centimetrov

Dnes už 82-ročný Dustin Hoffmann patrí k hercom, ktorí sa jednoznačne zapísali do sŕdc kolegov aj fanúšikov. Jeho výška 167 centimetrov ho zaraďuje skôr k nižším umelcom, ale zato s veľkým talentom. Svedčí o tom množstvo nominácií a aj dve cenné sošky Oscara za úlohy vo filmoch Kramerová verzus Kramer (1980) a Rain Man (1989), v ktorom bravúrne stvárnil autistického brata Toma Cruisa.

Okrem toho má na konte množstvo ďalších úspešných snímok, ako napríklad Absolvent (1968), Polnočný kovboj (1970), Tootsie (1982) či Pes lump (1998). Mladšia generácia ho môže poznať z filmov ako Šanca na lásku (2008), Fotri sú lotri (2010), Barneyho ženy (2010) alebo Šéf (2014).

V súkromnom živote mu výška nerobila problémy si nájsť partnerku. Prvú manželku Anne Byrne mal od roku 1969 do 1980. Ešte ten istý rok, kedy sa rozviedol, si našiel  a zobral druhú,  Lisu Hoffman, s ktorou je doteraz a ich dlhé a príkladné manželstvo im môže nejeden pár závidieť.

Jamel Debbouze - 165 centimetrov

Francúzsky herec, ktorého poznáme najmä z filmov Amélia z Montmartru (2001) a Asterix a Obelix: Misia Kleopatra, si zo svojej výšky hlavu nerobí. Reč je o Jamelovi Debbouzem, ktorého charakteristickým znakom je pravá ruka schovávaná vo vrecku, pod šatami alebo za chrbtom. Ako pätnásťročného ho zasiahol vlak idúci rýchlosťou 150 km/h, keď prechádzal cez koľajnicovú trať na stanici. Následkom tejto nehody prišiel o pohyblivosť pravej ruky.

Tento 44-ročný herec je vysoký len 165 centimetrov, to však jeho manželke, novinárke Melisse Theuriau merajúcej 1,73 metra, neprekáža.

Daniel Radcliffe - 165 centimetrov

Azda neexistuje nikto, kto by ho nepoznal. Hovoríme o predstaviteľovi najslávnejšieho čarodejníka všetkých čias, Danielovi Radcliffovi. Práve rola Harryho Pottera s ním bude spätá do konca života. Tam začal hrať ako malý chlapec, no do dospelosti veľmi nenarástol. V súčasnosti tento 30-ročný talentovaný umelec meria len 165 centimetrov, no napriek tomu nemá o nápadníčky núdzu.

Kevin Hart - 163 centimetrov

O Kevinovi Hartovi sa hovorí, že je v súčasnej dobe najmenším komikom. Americkému hercovi však jeho výška nezabránila k tomu, aby sa stal vynikajúcim komikom, ktorého vo filmoch a stand-up vystúpeniach fanúšikovia milujú. Na začiatku sa dostal do povedomia cez hororové komédie Scary Movie, potom cez komédiu Centrálna inteligencia (2016) po boku Dwayna Johnsona a aktuálne hviezdi v kinách v komédii Jumanji: Ďalší level, ktorá prichádza po prvom úspešnom filme Jumanji: Vitajte v džungli (2017). V roku 2015 ho časopis Time vymenoval za jedného zo 100 najvplyvnejších ľudí na svete.

Kevin Hart nepatrí k tým mužom, ktorí by sa museli o ženy snažiť. Svedčí o tom aj fakt, že má za sebou viacero vzťahov a dve manželstvá. Prvé uzavrel v roku 2003 s Torrei Hart (vysoká 158 centimetrov), ktoré vydržalo 8 rokov. Druhú manželku Eniko Parrish má od roku 2016, ktorá je od neho o 8 centimetrov vyššia. Žiaden problém.

Michael J. Fox  - 163 centimetrov

Učiteľ herectva Michaelovi J. Foxovi často naznačoval, že kvôli svojmu malému vzrastu nemôže ako herec veľmi uspieť. A opak sa stal pravdou. Patril medzi obľúbené hviezdy 80. a 90. rokov, pričom hereckú kariéru začal už ako 15-ročný vo filme Leo and Me (1976), kde hral vďaka svojej detskej tváričke desaťročného chlapca.

Na konte má množstvo filmov, ako napríklad Tajomstvo môjho úspechu (1987), sériu filmov Návrat do budúcnosti či snímky o Myšiakovi Stuartovi Littleovi. Okrem toho má za sebou aj úspešné seriály, ako Všetci starostovi muži (1996 - 2002), Zachráň ma (2009) alebo Dobrá manželka (2010 - 2016). Od roku 1988 má za manželku herečku Tracy Pollan, ktorá meria 1,68 metra. Toto len dokazuje, že láske sa medze nekladú.

Erdoğan Atalay - 160 centimetrov

Kto by nepoznal nesmrteľného Semira Gerkhana z Kobry 11? Túto postavu hrá od roku 1995 turecko-nemecký herec Erdoğan Atalay. Práve jeho výška a turecké korene dodávajú seriálu ten pravý šmrnc, originalitu a dávku humoru. Vďaka tejto kombinácii má doteraz stále miesto v seriáli, od roku 2016 je aj jeho producent... A aj slovenskí diváci vďaka nemu Kobru 11 milujú. Veď bez Semira by to už nebolo ono.

V osobnom živote má po boku už druhú manželku, Katju Ohneck, s ktorou sa vzal pred dvomi rokmi. Jeho partnerka je od neho vyššia (ako aj seriálová Andrea), no láska na také banality nehľadí, no nie?

Danny DeVito - 147 centimetrov

Prvé miesto o najnižšieho herca je jednoznačné. Americký herec a režisér talianskeho pôvodu Danny DeVito, ktorý sa narodil 17. novembra 1944, síce meria necelý meter a pol a málokedy hral hlavnú úlohu, napriek tomu ale patrí k neprehliadnuteľným postavám Hollywoodu. Svojim postavám komických a divoko gestikulujícich tlsťochov dokáže dať neobvyklý šmrnc, navyše sa uplatnil aj ako producent.

Na konte má oceňované filmy ako Cena za nežnosť (1983), Pulp Fiction (1994), Erin Brockovich (2000), či snímky Prelet nad kukučím hniezdom (1975) a Muž na Mesiaci (1999) režiséra Miloša Formana. Posledné desaťročie si zahral v desiatkach filmov, napríklad v komédii Rande v Ríme (2010) a tento rok sa blysol až v dvoch počinoch, a to v Jumanji: Ďalší level a v Dumbovi.

S manželkou Rheou Perlamnovou (1,52 m), s ktorou je od roku 1982, patrí k najstabilnejším párom Hollywoodu. Aj keď si množstvo žien nevie predstaviť, že by mali nižšieho partnera, týchto hereckých hviezd sa takéto problémy netýkajú.

Zdroj: telkáč 

Autor: © Zoznam/mCul

Foto: SITA/Photo by Rich Fury/Invision/AP, File

Tagy: Daniel Radcliffe Danny DeVito Michael J. Fox Kevin Hart Jamel Debbouze Dustin Hoffmann Erdogan Atalay

Zdieľaj na FacebookuPošli e-mailomDiskutuj

Viac podobných článkov