Krásna, nestarnúca a plná charizmy: Julia Roberts mala mužov, o ktorých snívala každá žena

14.01.2020Herci a herečkyHollywoodska kráska, ktorá prekypuje talentom a (ne)starne s noblesou. Reč je o americkej herečke Julii Roberts, ktorá sa preslávila najmä rolou prostitútky Vivien v obľúbenom trháku Pretty Woman a na konte má množstvo úspešných filmov.
Zdieľaj na FacebookuPošli e-mailomDiskutuj

Celým menom Julia Fiona Roberts sa narodila 28. októbra 1967 v Georgii. Je anglického, škótskeho, írskeho, waleského, nemeckého a švédskeho pôvodu. Jej rodičia sa rozviedli. Jej matka sa druhýkrát vydala, no ani toto manželstvo nevydržalo a po 11 rokoch sa konal rozvod.

Julia nevlastného otca nemala rada a jej matka neskôr vyhlásila, že vziať si ho bola najväčšia chyba v jej živote. Julia mala troch súrodencov, jej mladša nevlastná sestra však v roku 2014 zomrela na predávkovanie drogami. Jej starší brat Eric Roberts, sestra Lisa Roberts Gillan a neter Emma Robert sú tiež hercami.

Ako dieťa sa túžila stať veterinárkou, no osud ju zaviedol k herectvu. Po ukončení Campbell High School sa spojila s dvomi staršími súrodencami a spolu navštevovali hodiny herectva.

Začiatok a rozbeh hereckej kariéry

Roberts sa prvýkrát predstavila na veľkom plátne vo filme Satisfakcia (1988) spolu s Liamom Neesonom a Justine Batemanom. Predtým mala malú rolu so svojim bratom Ericom vo filme Blood Red (má dve slová dialógu), nakrútenom v roku 1987, no svetlo sveta uzrel až v roku 1989.  

Jej prvým kritickým úspechom s filmovými hráčmi bolo jej vystúpenie v nezávislom filme Mystic Pizza v roku 1988. Ten istý rok si zahrala ešte úlohu vo finále štvrtej sezóny v Miami Vice. V roku 1989 stvárnila v komediálnej dráme Oceľové magnólie mladú nevestu s cukrovkou a za svoj výkon získala prvú nomináciu na Oscara v kategórii Najlepšia herečka vo vedľajšej úlohe a tiež prvé ocenenie Zlatý glóbus.

Roberts sa však stala preslávila až vtedy, keď v roku 1990 hrala s Richardom Gereom vo filme Pretty Woman, kde si zahrala asertívnu prostitútku so srdcom zo zlata. Roberts získala rolu po tom, čo ju vtedajšie hviezdy ako Michelle Pfeiffer, Molly Ringwald, Meg Ryan, Jennifer Jason Leigh, Karen Allen a Daryl Hannah odmietli. Úloha jej tiež priniesla druhú nomináciu na Oscara, tentoraz ako najlepšia herečka v hlavnej úlohe a druhé ocenenie Zlatý glóbus. Pretty Woman zaznamenala najvyšší počet predajov vstupeniek v USA za romantickú komédiu a na  celom svete zarobila 463,4 milióna dolárov. 

Úspešné filmy, seriály a ocenenia

Julii Robert sa po preslávenej úlohe v Pretty Woman začali ponuky len tak hrnúť. Na konte má v súčasnosti množstvo úspešných filmov, pričom za zmienku určite stoja snímky ako napríklad Hráči so smrťou (1990), Zomrieť mladý (1991), Prípad Pelikán (1993), Michael Collins (1996), Svadba môjho najlepšieho priateľa (1997), Sprasahanie (1997), Druhá alebo prvá (1998), Notting Hill (1999) či Nevesta na útoku (1999), kde si opäť zahrala po boku Richarda Gerea. 

Neskôr sa blyska vo filmoch ako Erin Brockovich (2000), Dannyho jedenástka (2001), Zlatíčka pre každého (2001), Úsmev Mony Lízy (2003), Na dotyk (2004), Súkromná vojna pána Wilsona (2007), Na svätého Valentína (2010), Moja krásna učiteľka (2011), Snehulienka (2012), Blízko od seba (2014), Tajomstvo ich očí (2015), Hra peňazí (2016) alebo Obyčajná tvár (2017). Posledné dva roky hrá hlavnú úlohu v seriáli Homecoming, za ktorý získala nomináciu na cenu Zlatý Glóbus.

Zo štyroch nominácií na Oscara sa jej podarilo premeniť jednu v roku 2001 za rolu Erin Brockovich. Na konte má aj deväť nominácií na Zlatý Glóbus, z ktorých získala až tri, a to za Oceľové magnólie, Pretty Woman a Erin Brockovich. 

Osobný život

Roberts má za sebou množstvo romantických vzťahov s hercami, ktorých by chcela mať nejedna fanúšička. Randila s Jasonom Patricom, Liamom Neesonom, Kieferom Sutherlandom, Dylanom McDermottom a Matthewom Perrym. 25. júna 1993 sa vydala za country speváka Lyle Lovetta, no už o dva roky sa konal rozvod. Od roku 1998 do roku 2001 chodila Roberts s hercom Benjaminom Brattom.

Roberts a jej aktuálny manžel, kameraman Daniel Moder, sa stretli v roku 2000 na scéne svojho filmu Mexičan, zatiaľ čo ona stále chodila s Brattom. V tom čase sa Moder oženil s Verou Steimbergovou, no o rok neskôr požiadal o rozvod. Nejaký čas na to sa s Juliou Roberts vzali, konkrétne v roku 2002. Spoločne majú tri deti: dvojčatá (dcéru a syna), ktoré sa narodili v roku 2004  a ďalšieho syna, ktorý sa narodil tri roky po dvojčatách.

Časopis People ju označil päťkrát za najkrajšiu ženu na svete. Dnes už 52-ročná Julia Roberts je však nielen že výborná a krásna herečka, no má aj dobré srdce. Svoj čas a zdroje venovala UNICEF-u a tiež iným charitatívnym organizáciám. 

Zdroj: telkáč 

Autor: © Zoznam/mCul

Foto: SITA/Photo by Victoria Will/ Invision/AP

Tagy: Julia Roberts

Zdieľaj na FacebookuPošli e-mailomDiskutuj

Viac podobných článkov