Daniel Radcliffe priznal farbu: Tohto sa bojí viac ako Voldemorta

Daniel Radcliffe
28.01.2020Herci a herečkyJednou z najväčších obáv anglického herca Daniela Radcliffa je, že by prišiel o prácu vo filme. Rodák z Londýna to povedal v rozhovore pre magazín Total Film. Umelec sa podľa jeho slov bojí veľa vecí.
Zdieľaj na FacebookuPošli e-mailomDiskutuj

"Moja najväčšia obava, očividne okrem toho, že by sa niečo strašné stalo mojim milovaným alebo môjmu fyzickému zdraviu, vychádza z myšlienky: 'Čo ak po zvyšok života nebudem môcť byť na filmovom pľaci?' Ak by sa niečo stalo, čo by mi to vzalo, to by bolo najhoršie," povedal.

Potteromaniaci vo vytržení: FOTO Obľúbené hviezdy sa opäť stretli... Chrabromil verzus Slizolin!

Tridsaťročný Radcliffe tvrdí, že má šťastie, že má prácu, ktorú miluje. "Mám neuveriteľné šťastie. Je to klišé, keď hovorím, že hranie je úžasná práca, ale mať kariéru, v ktorej máte možnosť hovoriť do toho, čo chcete robiť, vás zaraďuje k veľmi malému percentu ľudí v hereckom svete. Takže mám šťastie a snažím sa na to nezabudnúť," dodal.

Daniela Jacoba Radcliffa preslávila rola čarodejníka Harryho Pottera, do ktorej ho obsadili, keď mal jedenásť rokov. Po adaptácii knižného bestselleru Harry Potter a Kameň mudrcov (2001) si túto úlohu zopakoval ešte vo filmoch Harry Potter a Tajomná komnata (2002), Harry Potter a väzeň z Azkabanu (2004), Harry Potter a Ohnivá čaša (2005), Harry Potter a Fénixov rád (2007), Harry Potter a Polovičný princ (2009) a Harry Potter a Dary smrti 1 a 2. (2010, 2011).

Predstavil sa aj na divadelných doskách Broadwaya, kde účinkoval v muzikáli How To Succeed In Business Without Really Trying a za svoj výkon získal uznanie kritiky. V roku 2012 sa objavil ako mladý právnik v horore Žena v čiernom a v roku 2013 si vo filme Zbav sa svojich miláčikov zahral básnika Allena Ginsberga. Predstavil sa aj v snímkach Horns (2013), Victor Frankenstein (2015), Podfukári: 2. dejstvo (2016) alebo Stratený v džungli (2017).

Zdroj: SITA 

Foto: SITA/Photo by Vianney Le Caer/Invision/AP

Tagy: Harry Potter Daniel Radcliffe herec

Zdieľaj na FacebookuPošli e-mailomDiskutuj

Viac podobných článkov