Nový seriál Netflixu terčom kritiky: Stojí za ním Gwyneth Paltrow... Ide o podvod a ohrozuje zdravie!

01.02.2020Herci a herečkyNový šesťdielny seriál o alternatívnej medicíne Goop Lab, za ktorým stojí americká herečka Gwyneth Paltrow a ktorý minulý týždeň sprístupnila spoločnosť Netflix, je jeden veľký podvod a predstavuje "vážne zdravotné riziko" pre verejnosť. Na konferencii v Oxforde to v piatok vyhlásil dlhoročný riaditeľ britskej Národnej zdravotnej služby (NHS) Simon Stevens.
Zdieľaj na FacebookuPošli e-mailomDiskutuj

Hoci Netflix uvádza, že cieľom programu je "zabávať a nie poskytovať zdravotné poradenstvo", podľa Stevensa Patrow takýmto "zábavným" spôsobom šíri dezinformácie, ktoré môžu byť veľmi nebezpečné.

Názov seriálu Goop Lab je odvodený od značky Goop, ktorú Paltrow založila v roku 2008. Pôvodne pod týmto názvom iba rozosielala informácie o rôznych ezoterických technikách svojim známym, postupne pridávala ďalšie aktivity od vydávania časopisu cez predaj rôznych pomôcok a módnych doplnkov až po organizáciu takzvaných "wellness summits", na ktorých vystupujú okrem iných aj jej herecké kolegyne ako Meg Ryan či Drew Barrymore.

Hlavný slogan spoločnosti znie "Vyživuj vnútorný aspekt" a mnohé z ňou prezentovaných tém a predávaných produktov sa točia okolo vagíny. Herečka napríklad dlhé roky propaguje teóriu o údajných výborných zdravotných účinkoch naparovania vagíny nad horúcou vodou.

Firma Gwyneth Paltrow tiež predáva takzvané "vaginálne vajíčka", oblé predmety, ktoré si má žena vkladať do vagíny, a ktoré majú údajne blahodárne zdravotné účinky.

Zatiaľ posledným produktom firmy Goop v tomto "segmente" sú voňavé sviečky, na ktorých je napísané "Toto vonia ako moja vagína". Paltrow tento svojrázny výrobok uviedla na trh pred dvoma týždňami, zakrátko sa beznádejne vypredal a momentálne sa jeden kus takejto sviečky predáva na internetových bazároch za cenu okolo 250 dolárov (v prepočte približne 225 eur).

Zdroj: SITA 

Foto: Repro foto Youtube/Netflix; Video: Youtube/Netflix

Tagy: Gwyneth Paltrow Goop Lab

Zdieľaj na FacebookuPošli e-mailomDiskutuj

Viac podobných článkov