FOTO Pamätáte si beznohého poručíka z Forresta Gumpa: Pozrite sa, ako dnes vyzerá

Gary Sinise
29.03.2020Herci a herečkyAmerický herec, režisér a producent Gary Sinise, oslávil 17. marca oslávi 65. narodeniny. Najviac sa preslávil ako beznohý vietnamský veterán vo filme Forrest Gump (1994).
Zdieľaj na FacebookuPošli e-mailomDiskutuj

Hoci tu mal menší priestor ako jeho kolega Tom Hanks, dokázal z role vyťažiť nomináciu na Oscara. S Hanksom sa potom ešte stretli v drámach Apollo 13 a Zelená míľa. 

Sinise, ktorý je známy aj zo seriálov Kriminálka New York alebo Kriminálka Miami, si ďalej zahral napríklad vo vojnovej snímke Hliadka v Ardenách, v drámach Truman (za rolu získal Zlatý glóbus) či Ľudská škvrna, v thrilleroch Výkupné, Hadie oči alebo Zlodej pamäte. Sinise si vyskúšal aj prácu režiséra (Míle od domova či O myšiach a ľuďoch).

Narodil sa v malom illinoiskom Blue Islande v rodine filmového strihača. Ako tínedžer hral vo vlastnej kapele, v 18 rokoch sa podieľal na založení úspešnej divadelnej spoločnosti Steppenwolf Theatre Company v Chicagu, kde písal hry, režíroval a hral. Sinise je od roku 1981 ženatý s divadelnou herečkou Moirou Harrisovou, s ktorou má tri deti. A takto dnes vyzerá.

Zdroj: ČTK 

Foto: Paramount Pictures

Tagy: Forrest Gump Gary Sinise

Zdieľaj na FacebookuPošli e-mailomDiskutuj

Viac podobných článkov