Ďalšia obeť koronavírusu: Podľahla mu herečka z Čelustí... VIDEO Preslávila ju legendárna scéna!

08.04.2020Herci a herečkyNový koronavírus si nevyberá. Jeho obeťou sa najnovšie stala americká herečka Lee Fierro, ktorá sa u divákov preslávila úlohou v slávnom filme Čeluste. Dožila sa však úctyhodného veku 91 rokov.
Zdieľaj na FacebookuPošli e-mailomDiskutuj

Americká herečka Lee Fierro zomrela na komplikácie spojené s koronavírusom. Hollywoodska herečka, s bydliskom v Martha's Vineyard v Massachusetts, žila v čase, keď zomrela, v opatrovateľskom zariadení v Ohiu.

Informoval o tom časopis Variety. Jej rodina plánuje len malý pohreb, keďže v súčanosti platia prísne opatrenia v súvislosti s koronavírusom a zhromažďovaním sa. Po skončení pandémie sa na Martha's Vineyard uskutoční spomienková bohoslužba. 

Fierro sa preslávila tým, že hrala v legendárnom filme Čeluste od uznávaného režiséra Stevena Spielberga z roku 1975. Stvárnila tam matku druhej obete veľkého bieleho žraloka. Fanúšikovia nikdy nezabudnú na slávnu scénu po tom, ako bol jej filmový syn napadnutý žralokom. V nej udrela policajného náčelníka Amity Beach za to, že podľa nej nebral hrozbu žraloka vážne. Ona však vedela, že jeho pokusy o uzatvorení pláže boli zamietnuté starostom mesta.

Počas natáčania filmu Stevena Spielberga na Martha's Vineyard bola Fierro učiteľkou drámy na "Island Theatre Workshop", kde viedla stovky začínajúcich hercov. V roku 1987 opätovne potvrdila svoju úlohu postavy v seriáli Čeľuste: Pomsta, no následne sa už naplno venovala divadlu. Ako umelecká režisérka tam strávila viac ako 25 rokov a do 80. rokov tam pomáhala aj naďalej. V roku 2017 sa Fierro presťahovala do Ohia, aby bola bližšie k svojej rodine. Mala päť detí, sedem vnúčat a sedem pravnúčat.

Autor: © Zoznam/mCul

Foto: Repro foto YouTube/Flammulatus Cummerbund; Video: YouTube/Flammulatus Cummerbund

Tagy: Lee Fierro

Zdieľaj na FacebookuPošli e-mailomDiskutuj

Viac podobných článkov