Arnold Schwarzenegger opäť zasahuje... ale v reálnom živote: Zdravotníkom daroval závratnú sumu!

16.04.2020Herci a herečkyKalifornský herec, guvernér a kulturista Arnold Schwarzenegger patril medzi najväčšie akčné hviezdy strieborného plátna. Svojou rolou Terminátora sa navždy zapísal do sŕdc fanúšikov a divákov. No veľké srdce nemá len ako filmový superhrdina. V súčasnej koronakríze sa rozhodol pre významný krok, ktorý pomôže zachrániť množstvo životov.
Zdieľaj na FacebookuPošli e-mailomDiskutuj

"Nikdy som neveril na sedenie na gauči a sťažovanie si, aké zlé vecí sa okolo nás dejú," uviedol bývalý akčný hrdina na sociálnej sieti. "Vždy som veril, že by sme sa mali všetci podieľať na zlepšovaní vecí. Je to jednoduchý spôsob, ako chrániť našich skutočných akčných hrdinov v prvých líniách v našich nemocniciach," pokračoval Schwarzenegger ohľadom aktuálnej situácie, ktorá sa deje na celom svete.

Zdravotníci, doktori a záchranári nasadzujú svoj vlastný život v záchrane životov ľudí, ktorý bojujú s ochorením Covid-19, ktoré spôsobuje nový koronavírus. "Som hrdý, že som ich súčasťou. Daroval som im 1 milión dolárov," prezradil herec s tým, že verí, že sa k nemu pridajú aj ďalší. V Spojených štátoch zomrelo na nebezpečné ochorenie už viac ako 26-tisíc ľudí a celosvetovo sa infikovalo už vyše 131-tisíc ľudí.

Podobný krok spravil aj herec James McAvoy, hviezda filmov ako X-men, Rozpoltený či To Kapitola 2, ktorý britskej Národne zdravotnej službe (NHS) daroval 275-tisíc eur. Aj on touto čiastkou podporil kampaň, ktorej zámerom je nákup životne dôležitých ochranných pomôcok pre britských zdravotníkov bojujúcich v prvej línii s koronavírusom. 

Autor: © Zoznam/mCul

Foto: SITA/Photo by Chris Pizzello/Invision/AP

Tagy: Arnold Schwarzenegger

Zdieľaj na FacebookuPošli e-mailomDiskutuj

Viac podobných článkov