Tajomstvá obdivovanej Marilyn: Dražili sa jej súkromné fotografie

Marilyn Monroe
27.11.2014Herci a herečkyZbierku fotografií americkej herečky Marilyn Monroe vydražili za približne 25-tisíc britských libier. Jedna z najväčších súkromných kolekcií snímok zosnulej hereckej legendy patrila waleskému hráčovi snookeru Dominicovi Daleovi. Vytvorenie zbierky mu trvalo viac ako 25 rokov.
Zdieľaj na FacebookuPošli e-mailomDiskutuj

Najvyššiu sumu sa na aukcii podarilo získať za čiernobielu fotografiu z roku 1949, ktorú Monroe podpísala. Nový majiteľ za ňu zaplatil 4 800 libier (v prepočte približne šesťtisíc eur). Ďalšiu snímku, ktorú vo svojich dielach použil Andy Warhol, vydražili za viac ako tisíc libier.


Mohlo by vás zaujať: Kult krásy Marilyn Monroe: Prekvapí vás, vďaka čomu mala božskú postavu!


"Je to extrémne zaujímavá a dôležitá zbierka. Monroe je jednou z osobností, u ktorých zrejme nikdy nezoslabne obdiv verejnosti. Naďalej fascinuje, kým pri iných záujem klesá. Aukčné ceny pri Elvisovi Presleym pokračujú v poklese," uviedol expert na historické dokumenty Richard Westwood-Brookes. 

Marilyn Monroe, vlastným menom Norma Jean Baker, sa narodila 1. júna 1926 v Los Angeles. Hviezda snímok Ako sa vydať za milionára (1953), Páni majú radšej blondínky (1953), Niekto to rád horúce (1959) alebo Poď, budeme sa milovať! (1960), sa dožila len 36 rokov. Zomrela 5. augusta 1962. Koroner ako príčinu smrti určil akútnu otravu barbiturátmi, ku ktorej došlo "pravdepodobne samovraždou". O smrti legendárnej hviezdy však dodnes kolujú najrôznejšie dohady. 

Zdroj: SITA 

Foto: SITA

Tagy: Marilyn Monroe

Zdieľaj na FacebookuPošli e-mailomDiskutuj

Viac podobných článkov