Frajer Viki Cabadaj po rokoch: Počas vojny ho odsúdili! Herecká sláva rýchlo vyprchala

Jan Antonín Duchoslav (vľavo)
01.05.2020Herci a herečkyHerca Jana Antonína Duchoslava, ktorý 1. mája oslavuje 55 rokov, najviac preslávila rola stredoškolského frajera Vikiho Cabadaja vo filme Karla Smyczka z roku 1982 Sněženky a machři. Jeho herecká kariéra však trvala len krátko, potom vystriedal rad zamestnaní a podnikal.
Zdieľaj na FacebookuPošli e-mailomDiskutuj

K herectvu sa vrátil až v posledných rokoch a objavil sa aj v pokračovaní úspešnej komédie Sněženky a machři po 25 rokoch. Keď sa ako sedemnásťročný objavil vo filme Sněženky a machři, ktorý v kinách videlo cez milión divákov, stal sa razom hviezdou. Ďalšiu výraznú úlohu mu priniesol televízny seriál Tretie poschodie z roku 1985.

Potom musel ísť na vojnu, počas ktorej bol odsúdený za šikanovanie na desať mesiacov nepodmienečne. Po devätnástich dňoch ho prepustili kvôli vtedajšej amnestii. Po absolvovaní vojenskej služby vystriedal viac zamestnaní - živil sa ako rekvizitár, osvetľovač, produkčný, ale aj ako inštruktor lyžovania a tiež podnikal.

Pred filmovú kameru sa vrátil v roku 2004 rolou v komédii Non Plus Ultras, potom sa objavil napríklad v tínedžerskej komédii Rafťáci, vo filmoch 2Bobule, Líbáš jako Bůh a v poslednej dobe hrá hlavne v televíznych seriáloch. V posledných rokoch bol napríklad aj hercom Divadla Radka Brzobohatého alebo Divadlá u Hasičov a moderátorom televíznych relácií.

Zdroj: ČTK 

Foto: Profimedia

Tagy: Sněženky a machři Jan Antonín Duchoslav Viki Cabadaj

Zdieľaj na FacebookuPošli e-mailomDiskutuj

Viac podobných článkov