Vždy elegantne a s noblesou: Fantastická britská herečka oslavuje 60 rokov

Kristin Scott Thomas
24.05.2020Herci a herečkyBritská herečka Kristin Scott Thomas, ktorá 24. mája oslavuje šesťdesiatku, sa počas 90. rokov preslávila vďaka romantickej komédii Štyri svadby a jeden pohreb či drámy Anglický pacient.
Zdieľaj na FacebookuPošli e-mailomDiskutuj

Rodáčka z Cornwallu vytvorila niekoľko desiatok filmových rolí. Často hrá osamelé a životom sklamané noblesné ženy, podliehajúce konvenciami zakázaným citom.

Okrem Anglického pacienta (1996), kde si za svoje účinkovanie vyslúžila nominácie na Zlatý glóbus aj Oscara, excelovala Scott Thomas napríklad v snímke Roberta Redforda Zaklínač koní (1998), v romantickej dráme Náhodné stretnutie (1999) alebo v romanci Vila na kopci (2000). Vďaka svojej výbornej francúzštine je často obsadzovaná aj do francúzskych filmov. Predstavila sa napríklad v dobrodružnom snímke Arsene Lupin (2004) alebo vo filme Kľúč k minulosti (2010).


Mohlo by vás zaujímať: Muži za ňou slintajú, ženy závidia: Kto nevie, ten neuverí, že Naomi Campbell oslavuje 50-tku


Jej eleganciu a noblesu režiséri využívajú tiež často v historických filmoch. Naposledy na seba upozornila rolou manželky Winstona Churchilla v dráme Najtemnejšie hodina (2017).

Zdroj: ČTK 

Foto: SITA/Photo by Vianney Le Caer/Invision/AP

Tagy: Kristin Scott Thomas

Zdieľaj na FacebookuPošli e-mailomDiskutuj

Viac podobných článkov