Herečka z Plného domu pôjde do väzenia! Priznala sa k podvodu: Deti dostala na školu za peniaze

25.05.2020Herci a herečkyAmerická herečka Lori Loughlinová, známa napríklad zo seriálu Plný dom, a jej manžel Mossimo Giannulli, sa rozhodli priznať k tomu, že sa snažili dostať svoje deti podvodom na prestížnu juhokalifornskú univerzitu. Podľa agentúry Reuters o tom informovali federálni prokurátori, podľa ktorých si obaja odpykajú niekoľkomesačné tresty väzenia.
Zdieľaj na FacebookuPošli e-mailomDiskutuj

Loughlinová sa postavila pred súd spolu s ďalšími prevažne bohatšími rodičmi, ktorí podľa vyšetrovateľov zaplatili na úplatkoch dohromady desiatky miliónov dolárov, aby zaistili svojim deťom miesto na prestížnych univerzitách.

Úplatok pol milióna

Herečka podľa obvinenia zaplatila pol milióna dolárov (12,3 milióna korún), aby boli jej dve dcéry zapísané do veslárskeho tímu na juhokalifornskej univerzite, hoci ani jedna z nich tento šport nerobila. Loughlinová pôvodne tvrdila, že platby vnímala ako legálne príspevky pre univerzitu a nevedela vraj o tom, že ide o úplatok.

Podľa prokuratúry vyslovili Loughlinová a jej manžel súhlas s trestami väzenia v dĺžke dvoch, respektíve piatich mesiacov. Svoju vinu majú priznať pred súdom v piatok. V rovnakom prípade bola už predtým odsúdená k dvom týždňom väzenia herečka Felicity Huffmanová, známa napríklad zo seriálu Zúfalé manželky.

Zdroj: ČTK 

Foto: SITA/AP/Steven Senne

Tagy: Plný dom Lori Loughlin

Zdieľaj na FacebookuPošli e-mailomDiskutuj

Viac podobných článkov