Kráska, ktorú preslávila Modrá lagúna: Pred kamerou bola už ako 11-mesačná, randila aj s kráľom popu!

Brooke Shields
31.05.2020Herci a herečkyAmerická herečka a modelka Brooke Shieldsová, ktorá 31. mája oslávi 55 rokov, sa preslávila začiatkom 80. rokov 20. storočia v sladkej romance Modrá lagúna, neskôr bola známa zo seriálov Správna Susan či Džungľa rúžov. Za rolu v Modrej lagúne sa Brooke stala vôbec prvou držiteľkou ceny za najhorší herecký výkon Zlatá malina. Potom získala postupne niekoľko ďalších.
Zdieľaj na FacebookuPošli e-mailomDiskutuj

Vďaka svojej ambicióznej matke začínala pohľadná brunetka a rodáčka z New Yorku v šoubiznise veľmi skoro, prvýkrát sa pred kamerou objavila, keď mala 11 mesiacov. Od troch rokov potom pracovala ako fotomodelka a už v detstve tiež fotografovala umelecké akty.

Shieldsová, ktorej poznávacím znamením je tmavé husté obočie, sa v kariére vyhýbali veľké charakterné role a filmové príležitosti, najmä v seriáloch však dobre uplatnila svoj komediálny talent. Účinkovala tiež v množstve muzikálov a v niekoľkých slávnych reklamách.

Chodila s mnohými slávnymi mužmi, okrem iného s kráľom popu Michaelom Jacksonom, slávnym hercom Liamom Neesonom či Johnom Kennedym mladším. 

Nasledovala opulentná svadba a po dvoch rokoch rozpad manželstva s tenisovou hviezdou Andrem Agassim. Zakotvila až v manželstve so scenáristom a producentom Chrisom Henchym, s ktorým má dve dcéry.

Zdroj: ČTK 

Foto: TASR/AP Photo/Evan Agostini

Tagy: Brooke Shieldsová

Zdieľaj na FacebookuPošli e-mailomDiskutuj

Viac podobných článkov