Žiarivá hviezda prelomu storočí: Krásna herečka a modelka je známa svojimi milostnými aférami

14.06.2020Herci a herečkyBritská herečka a modelka Elizabeth Hurley, ktorá sa narodila 10. júna 1965, je viac než čokoľvek iné globálnou celebritou. Atraktívna tmavovláska a jedna z najžiarivejších hviezd prelomu storočí však nakrútila aj pár obstojných filmov, napríklad špionážnu paródiu o Austine Powersovi. Ďalších šesť rokov bola hlavnou modelkou kozmetickej firmy Estée Lauder, v novom tisícročí ale plnila stránky bulvárov už hlavne milostnými aférami.
Zdieľaj na FacebookuPošli e-mailomDiskutuj

"Pre to, aby som sa objavila na tituloch prestížnych magazínov, nie sú najdôležitejšie šaty, ale rafinovane naznačiť to, čo je pod nimi," zverila sa Hurleyová, ktorej práve výstredná róba pomohla ku kariére modelky. V marci 1994 na londýnskej premiére komédie Štyri svadby a jeden pohreb, v ktorej hral jej vtedajší priateľ Hugh Grant, oslnila v šatách od Versaceho, spojených po stranách len spínacími špendlíkmi. Granta film katapultoval medzi filmové hviezdy a Hurleyová vyniesla jej róba zmluvu s Estée Lauder.

Vzťah so známym záletníkom Grantom sa definitívne rozpadol v roku 2000 a od tej doby prežila Hurleová niekoľko románikov s viac či menej známymi ľuďmi. V apríli 2002 porodila syna Damiana, ktorého biologický otec, hollywoodsky producent a multimilionár Steve Bing, sa ale k dieťaťu nehlásil, obvinil ju z nevery a otcovstvo musel potvrdiť až súd na základe testov DNA. V roku 2007 sa Hurleyová prvýkrát vydala za indického milionár Aruna Nayara, s ktorým sa ale po štyroch rokoch rozviedla.

Dôvodom rozvodu bol jej vzťah s austrálskou kriketovou hviezdou Shanom Warneom, s ktorým bola už tri mesiace po rozvode zasnúbená. Vzťah ale neprežil ani Vianoce roku 2013, keď týždeň pred nimi oznámili rozchod.

V tom čase sa Hurleyovej opäť sľubne rozbehla herecká kariéra, tentoraz však v televíznom seriáli. V štyroch sezónach príbehu fiktívnej kráľovskej rodiny The Royals si zahrala panovníčku, ktorá sa musí potýkať s problémami svojich príbuzných. Vlani sa potom objavila v komiksovom seriáli Runaways z dielne spoločnosti Marvel, kde dostala rolu superzlodušky Morgan le Fay.

Zdroj: ČTK 

Foto: SITA/Photo by Andy Kropa/Invision/AP

Tagy: Elizabeth Hurley

Zdieľaj na FacebookuPošli e-mailomDiskutuj

Viac podobných článkov