Požehnanie či prekliatie? FOTO Tieto herecké hviezdy preslávila jediná rola... Komu zničila život?

25.06.2020Herci a herečkyRočne sa vyprodukuje obrovské množstvo filmov a seriálov, ktoré nás buď zaujmú, alebo nie. Podobne to je aj s hercami, ktorí sa nám vďaka svojej filmovej alebo seriálovej úlohe buď "zaryjú pod kožu", alebo vytratia do zabudnutia. Pozrite sa, ktorých hercov a herečky preslávila jediná rola.
Zdieľaj na FacebookuPošli e-mailomDiskutuj

Jennifer Grey ako Baby z filmu Hriešny Tanec

Americká herečka Jenniger Grey má za sebou niekoľko hereckých rolí, no my si ju navždy budeme pamätať ako Baby z Hriešneho tanca, "ktorá nebude sedieť v kúte." A to možno aj vďaka tomu, že by ste ju v súčasnosti kvôli plastikám, ktoré podstúpila, asi nespoznali. Aj keď musíme povedať, že na 60 rokov vyzerá skvele.

Rowan Atkinson ako Mr. Bean

Anglický herec Rowan Atkinson sa vryl do sŕdc divákov ako Mr. Bean, ktorého samotný Atkinson označil za „dieťa v tele dospelého človeka". Herec s obrovským komediálnym talentom a zmyslom pre grimasy bol tak pre túto rolu doslova predurčený. Aj keď počas svojej hereckej kariéry stvárnil aj množstvo iných rolí a objavil sa v desiatkach filmov, ako napríklad Johnny English, pre nás bude stále nezabudnuteľným Mr. Beanom.

Jennifer Coolidge ako Stiflerova mama z Prci, prci, prcičky

Herečka Jennifer Coolidge stvárnila v tínedžerskom filme Prci, prci, prcičky zvodnú matku študenta Stiflera, ktorá sa stala snom všetkých tínedžerov. A práve táto rola ju preslávila a ostane s ňou navždy spätá. Aj napriek tomu, že si zahrala vo vyše 50 filmoch a asi dvadsiatich seriáloch, pre všetkých bude navždy Stiflerova mama. 

Jim Parsons ako Sheldon Cooper z Teórie veľkého tresku

Americký herec Jim Parsons je proste Shelson Cooper. Môže hrať seriózneho nadaného vedca vo filme Skryté čísla, my v ňom ale stále vidíme nadaného vedca nechápajúceho medziľudské vťahy z Teórie veľkého tresku, ktorý má extrémne prepracované zásady a neudrží tajomstvo.

Daniel Radcliffe ako Harry Potter

Britský herec Daniel Racliffe sa dostál na piedestál slávy už ako malý chlapec, keď ho vybrali do série o mladom čarodejníkovi Harry Potterovi. A práve táto rola mu zabezpečila, že sa stal jeden z najbohatších a najslávnejších hercov vo svojom veku, čo však nevedel najlepšie zvládnuť. Neustále pohľady ľudí dokonca riešil alkoholom. Okrem role Harry Pottera stvárnil aj niekoľko ďalších vo filmoch či seriáloch, napriek tomu sa u väčšiny ľudí len ťažko zbavuje nálepky čarodejníka.

Michèle Mercierová ako Angelika

Francúzska herečka Michèle Mercierová sa preslávila rolou Angeliky, ktorá jej akoby bola ušitá na mieru. V časoch jej veľkej slávy patrila k najväčším sexsymbolom. Po úspechu "Markízy anjelov" to vyzeralo, že má našliapnuté na veľkú hereckú kariéru. Opak sa však stal pravdou. Aj napriek tomu, že natočila ešte niekoľko filmov, kvôli nálepke Angeliky už nikoho nezaujala. „Angelika mi zničila život i kariéru. Zabránila mi v tom, aby som mohla točiť ďalšie filmy, ale len preto, lebo režiséri odo mňa chceli, aby som do smrti nehrala nič iné," uviedla raz v jednom rozhovore Mercierová s tým, že to bolo pre ňu veľkým sklamaním. 

Autor: © Zoznam/mCul

Foto: Photo © Independent Television (ITV), Photo © 1999 Universal Pictures, Photo © Compagnie Industrielle et Commerciale Cinématographique (CICC),

Tagy: Harry Potter Stiflerova mama Baby Angelika

Zdieľaj na FacebookuPošli e-mailomDiskutuj

Viac podobných článkov