Je stelesnením francúzskeho šarmu: Hviezda z trháku Vražedné leto slávi 65 rokov, FOTO vyzerá skvele

26.06.2020Herci a herečkyFrancúzska herečka Isabelle Adjaniová, ktorá sa narodila 27. júna 1955, je stelesnením francúzskeho šarmu. Za svoj herecký um už získala päťkrát Césara v kategórii najlepšia herečka, v roku 1981 dostala na filmovom festivale v Cannes toto ocenenie za filmy Posadnutosť a Quartet. Dvakrát bola tiež nominovaná na Oscara v kategórii najlepšia herečka.
Zdieľaj na FacebookuPošli e-mailomDiskutuj

Isabelle Yasmine Adjaniová, dcéra Alžírčana a Nemky, sa narodila na parížskom predmestí. V roku 1972 nastúpila do prestížneho parížskeho divadla Comédie Française, svetovú známosť získala ale až vďaka kinematografii. Jej rané filmy inšpirovali kritikov na oboch stranách Atlantiku k prezývke "ďalšia Jeanne Moreau".

Preslávila sa napríklad psychohororom Posadnutosť (1980), snímkou Vražedné leto (1983), Camille Claudellová (1988) po boku Gérarda Depardieua, historickou freskou Kráľovná Margot (1994) či filmom La journée de la Jupe režiséra Jeana-Paula Lilienfelda (2009).

Adjaniová, ktorú v roku 2011 časopis Los Angeles Times vyhlásil "najkrajšiou ženou filmu", je rozvedená. Syna Barnabého má s režisérom Brunom Nuyttem, druhého syna Gabriela-Kanea s anglickým hercom Danielom Day Lewisom. V roku 2004 sa rozišla so svetoznámym francúzskym hudobníkom Jean-Michel Jarreom.

Zdroj: ČTK 

Foto: Photo © Gaumont

Tagy: Isabelle Adjaniová

Zdieľaj na FacebookuPošli e-mailomDiskutuj

Viac podobných článkov