Zomrela slávna oscarová hviezda: FOTO V mladosti bola veľká kráska! V Hollywoode spôsobila revolúciu

27.07.2020Herci a herečkyVo veku 104 rokov zomrela prirodzenou smrťou vo svojom dome v Paríži oscarová americká herečka Olivia de Havillandová, ktorá sa preslávila najmä postavou Melanie Hamiltonovej vo filme Odviate vetrom.
Zdieľaj na FacebookuPošli e-mailomDiskutuj

Správu o jej úmrtí priniesla jej agentka a publicistka Lisa Goldbergová, informovala v nedeľu spravodajská stanica Sky News. "Včera v noci svet prišiel o medzinárodný klenot a ja som stratila drahú priateľku a milovanú klientku. Zomrela v pokoji v Paríži," povedala v nedeľu Goldbergová.

De Havillandová získala dvoch Oscarov za rolu vo filme "To Each His Own" (Každému podľa zásluh) z roku 1946 a za film "The Heiress" (Dedička) z roku 1949, pripomína denník The Guardian. Slávu jej však priniesla hlavne úloha Melanie Hamiltonovej v kultovom filme Odviate vetrom z roku 1939. Bola zároveň poslednou žijúcou osobou, ktorá si v tomto filme zahrala.

Olivia de Havillandová sa narodila v roku 1916 v japonskom hlavnom meste Tokio a vyrastala v americkom štáte Kalifornia. Od 60. rokov 20. storočia žila vo francúzskej metropole Paríž.

Herečka sa zaslúžila o zmeny v hollywoodskom štúdiovom systéme, ktoré hercom priniesli lepšie pracovné zmluvy, pripomenula stanica BBC. Jej herecká kariéra trvala viac než 50 rokov a zahrala si vo viac ako 50 filmoch. Na Oscara bola nominovaná dovedna päťkrát.

Bola dvakrát vydatá, prežila vlastného syna

Oscarová herečka bola dvakrát vydatá. 26. augusta 1946 sa vydala za Marca Goodricha, veterána námorníctva, novinára a autora románu Delilah (1941). Manželstvo sa skončilo rozvodom v roku 1953. Mali jedno dieťa, Benjamina Goodricha, ktorému ako 19-ročnému diagnostikovali Hodgkinovu chorobu, v súvislostou s ktorou zomrel v Paríži vo veku 42 rokov.

V apríli 1955 sa de  Havillandová druhýkrát vydala a to za Pierra Galantea, výkonného redaktora časopisu Paris Match. Kvôli tomu sa presťahovala do Paríža. V roku 1962 sa manželia rozišli, ale naďalej žili v tom istom dome ďalších šesť rokov, aby vychovali svoju dcéru. Zostali si blízki aj po rozvode v roku 1979, starala sa o neho dokonca aj pri jeho posledných dňoch kvôli rakovine pľúc.

Zdroj: TASR 

Autor: © Zoznam/mCul

Foto: TASR/AP Photo/Kevork Djansezian, FILE

Tagy: Olivia de Havillandová

Zdieľaj na FacebookuPošli e-mailomDiskutuj

Viac podobných článkov