Svojský a talentovaný: Exmanžel Angeliny Jolie rozhodne nie je vzťahový expert! Ženatý je už šiesty raz

03.08.2020Herci a herečkyPatrí k najpresvedčivejším a najzaujímavejším hollywoodskym hercom, má vlastnú bluesovú kapelu a manželstvo nie je práve jeho najsilnejšou stránkou - v súčasnosti je ženatý už po šiesty raz.
Zdieľaj na FacebookuPošli e-mailomDiskutuj

Americký herec, režisér, producent a hudobník Billy Bob Thornton, ktorý v utorok 4. augusta oslávi šesťdesiatpäťku, má na svojom konte desiatky rozličných rolí a kritici aj filmoví fanúšikovia na ňom najviac oceňujú jeho civilné prejav, niekedy sa zdá, že vlastne ani nehrá.

Herectvo je hra, k životu ho potrebujem

"Herectvo je hra, je to ako ísť s deťmi na ihrisko a tam sa do sýtosti vyblázniť. Je fakt, že to k životu potrebujem," hovorí Thornton a dodáva, že písanie scenárov uspokojuje tú časť jeho osobnosti, ktorá túži po tom, aby mohol sedieť za stolom a snívať. Takto si "vysedel" aj svojho najslávnejšieho hrdinu - retardovaného vraha v dráme Sling Blade (Smrtiaci bumerang) z roku 1996. Film znamenal zlom v Thorntonová kariére, nielenže v ňom hral, ​​ale napísal aj scenár a režíroval ho. Z dvoch nominácií na Oscara jednu premenil.

Ponuky sa začali hrnúť

Ponuky sa potom začali hrnúť. Thorntonovo neokázalé herectvo a schopnosť v zábere "len byť", vyniklo vo filmoch U-Turn (1997), Armageddon (1998), Banditi (2001), Ples príšer (2001), Neznesiteľná krutosť (2003) alebo Láska nebeská (2003). Pozornosť vzbudil aj v drsnej vianočné komédii skôr pre dospelých nazvanej Santa je úchyl! (2003) aj v jeho pokračovaní Santa je stále úchyl (2016). Snímka, v ktorej Thornton v červenom oblečku straší deti, zhusta fajčí, pije, nadáva, kradne a holduje ženám, úplne mení obraz najkrajšieho sviatka v roku. Herec sám priznal, že so Santom má alebo mal všeličo spoločné.

Šesťkrát ženatý

Významná je tiež Thorntonova spolupráca s Ethanom a Joelom Coenovcami. V čiernej komédii s detektívnymi prvkami Muž, ktorý nebol (2001) stelesnil bezvýznamného holiča, ktorý naletí podvodníkovi a pri následných intrigách skončí sám na elektrickom kresle. "Coenovci boli pre mňa dostatočnou zárukou kvality," hovorí Thornton k tomu, že scenár vopred ani nečítal. Aby bol v úlohe presvedčivý, prácu s nožnicami si osobne vyskúšal. Zaujal aj ako tajomný cudzinec v kriminálnej minisérii bratov Coenovcov Fargo (2014).

Jeho pozíciu na výslní posilnilo aj manželstvo s atraktívnou Angelinou Jolie. Búrlivý vzťah sprevádzaný najrôznejšími excesmi stroskotal po štyroch rokoch. Pred Angelinou bol ženatý štyrikrát. Jeho manželkami boli Melissa Lee Gatlin (1978 - 1980), Toni Lawrence (1986 - 1988), Cynda Williams (1990 - 1992) a Pietra Dawn Cherniak (1993 - 1997). Jeho zatiaľ poslednou šiestou manželkou je filmová maskérka Connie Anglandová, ktorú si vzal v roku 2014. Celkovo má štyri deti s tromi ženami.

Zdroj: ČTK 

Foto: SITA/AP/Columbia TriStar, Video: YouTube/Movieclips

Tagy: Billy Bob Thornton

Zdieľaj na FacebookuPošli e-mailomDiskutuj

Viac podobných článkov