Je rozhodnuté! Herečka z Plného domu a jej manžel idú do väzenia: Najväčší podvod v dejinách

22.08.2020Herci a herečkyAmerická herečka Lori Loughlin a jej manžel, návrhár Mossimo Giannulli pôjdu do väzenia kvôli podvodu. Pokúsili sa dostať svoje dve dcéry na univerzitu v Kalifornii. Informovala o tom agentúra AP. Herečka dostala dvojmesačný trest, jej manžel pôjde za mreže na päť mesiacov. Súčasťou trestu je aj vysoká pokuta a verejnoprospešné práce.
Zdieľaj na FacebookuPošli e-mailomDiskutuj

Giannulli aj Loughlin sa k podvodu priznali. Sprostredkovateľovi zaplatili pol milióna dolárov za to, že nechal ich dve dcéry zapísať do veslárskeho tímu na juhokalifornskej univerzite, hoci ani jedna sa tomuto športu nevenovala. To im malo zabezpečiť úspech na prijímacích skúškach.

Najväčší podvod v dejinách

Do škandálu s podvodnými prijímačky na prestížnej univerzity sa zaplietlo viac ako päť desiatok ľudí, vrátane známych osobností. Ústrednou postavou rozsiahleho podvodu, ktorý médiá označujú za najväčší svojho druhu v dejinách, je konzultant pre prijímacie konanie William "Rick" Singer. Ten sa vlani priznal k tomu, že pomáhal s podvodmi pri vstupných testoch a podplácal univerzitných trénerov, aby zapísali deti jeho klientov ako členov športových tímov, čo im zabezpečilo miesto na vysokých školách.

Nakoniec sa priznali

Giannulli a jeho manželka, známa napríklad zo sitcomu Plný dom, dlho tvrdili, že peniaze zaplatili v dobrej viere ako legitímny dar univerzite a obviňovali prokuratúru z toho, že zatajuje dôkazy v ich prospech. Nakoniec sa však priznali. Celkom majú zaplatiť pokutu vo výške 400-tisíc dolárov. Herečka musí odpracovať ešte 100 hodín verejnoprospešných prác, jej manžel 250.

"Nekradli ste chlieb, aby ste nakŕmili rodinu. Pre vaše činy neexistuje ospravedlnenie, takže sú o to viac odsúdeniahodné," povedal v piatok sudca Nathaniel Gorton. K podvodom v snahe dostať deti na univerzity sa už priznalo cez 20 bohatých rodičov. Bola medzi nimi aj herečka Felicity Huffman, ktorá účinkovala napríklad v seriáli Zúfalé manželky. Tá zaplatila za to, aby školskí činitelia upravili niektoré odpovede jej dcéry na prijímacích testoch. Vlani za to bola odsúdená k dvom týždňom vo väzení a pokute 30-tisíc dolárov.

Zdroj: ČTK 

Foto: SITA/AP/Steven Senne

Tagy: Plný dom Lori Loughlin Mossimo Giannulli

Zdieľaj na FacebookuPošli e-mailomDiskutuj

Viac podobných článkov