Hviezda Anthony Hopkins v biografickej novinke: Stvárni záchrancu židovských detí v Československu

14.09.2020Herci a herečkyAmerický herec Anthony Hopkins obsadí hlavnú úlohu vo filme o záchrancovi židovských detí Nicholasovi Wintonovi. Uvádza to portál Deadline Hollywood. Mladého Wintona si v snímke One Life (Jeden život) zahrá britský herec Johnny Flynn.
Zdieľaj na FacebookuPošli e-mailomDiskutuj

Biografický film v koprodukcii BBC sa zameria na záchranu židovských detí, ktorú Winton zorganizoval v rokoch 1938 a 1939 vo vtedajšom Československu. Vďaka jeho nasadeniu sa podarilo dopraviť z Prahy do Británie cez 600 detí.

"Hoci Nicholas nikdy nežiadal, aby jeho altruistickému gestu bola venovaná akákoľvek pozornosť, jeho príbeh a príbeh tých, ktoré zachránil, si stvárnenie zaslúži," uviedli producenti Ian Cannig a Emile Sherman. Scenár k filmu napísali Lucinda Coxonová, autorka scenára filmu Dánska dievča, a Nick Drake, ktorý napísal scenár k snímke Romulus, môj otec.

Réžia filmu sa má ujať írska režisérka Aisling Walshova, ktorá nakrútila biografický film M-Audio a ďalšie celovečerné a televízne zábery. Produkciu snímky má na starosti americká spoločnosť See-Saw v spolupráci s BBC Films. Dátum začiatku nakrúcania filmu, miesto ani rozpočet producenti nezverejnili.

Zdroj: ČTK 

Foto: SITA/Photo by Richard Shotwell/Invision/AP

Tagy: Anthony Hopkins Jeden život

Zdieľaj na FacebookuPošli e-mailomDiskutuj

Viac podobných článkov