Kráľovná popu z chudobnej štvrte: Madonna zrežíruje film o vlastnej životnej ceste

Madonna
16.09.2020Herci a herečkyPopová ikona Madonna sa chystá zrežírovať film o svojom živote, napísal server Variety. O svojom pláne speváčka skôr informovala na sociálnych sieťach, zámer potvrdilo tiež štúdio Universal Pictures, v ktorého produkcii má film vzniknúť.
Zdieľaj na FacebookuPošli e-mailomDiskutuj

"Chcem sa podeliť o neuveriteľnú cestu, na ktorú ma zaviedol život ako umelkyňu, hudobníčku, tanečnicu a ľudskú bytosť, ktorá sa snaží nájsť svoje miesto v tomto svete," oznámila Madonna. "Film sa sústredí hlavne na hudbu. Vďaka hudbe som dokázala fungovať, umenie ma držalo pri živote. V mojom živote je toľko doteraz nevypovedaných a inšpirujúcich príbehov a kto by ich mal lepšie rozprávať ako ja sama. Je zásadné, aby som tú horskú dráhu svojho života vyjadrila svojím hlasom a pohľadom," vysvetlila.

Scenár chce Madonna vytvoriť spolu s umelkyňou známou pod pseudonymom Diablo Cody, ktorá je držiteľkou Oscara za scenár k filmu Juno o tehotnej stredoškoláčke z roku 2007.

Tento rok šesťdesiatdvaročná Madonna, ktorej dlhá a ohromujúci kariéra bola poznamenaná nespočetnými hudobnými návratmi, sa chystá popísať svoju životnú cestu, ktorá viedla z chudobných štvrtí New Yorku až k celosvetovej popularite.


Mohlo by vás zaujímať: Mulan pod paľbou kritiky: Ďakujú úradom, ktoré sú obvinené z porušovania ľudských práv


Kráľovná popu je s 335 miliónmi predaných nahrávok najpredávanejšou speváčkou všetkých čias a jedným z komerčne najúspešnejších sólovo vystupujúcich umelcov. V roku 2008 bola uvedená do Rokenrolovej siene slávy, má na konte 658 nominácií na prestížne ceny a 225 výhier.

Madonna čoby režisérka vytvorila dve snímky, a to komediálnu dráma Špina a múdrosť z roku 2008 a romantický film Kráľova láska z roku 2011 ocenený Zlatým glóbusom. Rovnaké ocenenie získala aj ako herečka za stvárnenie role Evy Perónovej v snímke Evita z roku 1996. Okrem toho hrala vo filmoch Hľadám Susan. Zn.: Zúfalo z roku 1985 alebo Dick Tracy (1990).

Zdroj: ČTK 

Foto: SITA/Photo by Evan Agostini/Invision/AP

Tagy: Madonna

Zdieľaj na FacebookuPošli e-mailomDiskutuj