Big Lebowski začal veľký boj: Mám rakovinu, o priebehu vás budem informovať

Jeff Bridges
21.10.2020Herci a herečkyAmerický herec Jeff Bridges oznámil, že u neho lekári diagnostikovali rakovinu lymfatických uzlín.
Zdieľaj na FacebookuPošli e-mailomDiskutuj

Sedemdesiatročný umelec známy predovšetkým pre svoju rolu povaľača "Duda" Lebowského v kultovej snímke Big Lebowski dodal, že nastupuje na liečbu.

"Ako by povedal Dude ... vyšli najavo nové veci. Bol mi diagnostikovaný lymfóm. Aj keď ide o závažné ochorenie, mám šťastie, že mám skvelý tím doktorov a prognóza je dobrá," napísal Bridges na Twitteri. Zároveň všetkým poďakoval za priania skorého uzdravenia, rodine a priateľom za podporu a sľúbil, že bude o svojom zdravotnom stave informovať.


Mohlo by vás zaujímať: Patril k najväčším hviezdam 50. rokov: Všetko zmenila autonehoda... Alkohol, drogy a špekulácie


Bridges, ktorý pochádza z umeleckej a hereckej rodiny, bol sedemkrát nominovaný na Oscara, pričom v roku 2010 cenu americkej akadémie získal za film Crazy Heart, kde stvárnil hlavnú postavu starnúceho pesničkára. Jeho herecká kariéra zahŕňa rad kritiky ospevovaných snímok ako Starman či Thunderbolt a Lightfoot, komerčné trháky ako Iron Man a okrem Big Lebowského aj ďalší kultový film Kráľ rybár režiséra Terryho Gilliama.

Vášnivý muzikant Bridges vydal tiež tri štúdiové albumy. Je otcom troch dcér a má jednu vnučku. S manželkou Susan Gestonovou sa vzali v roku 1977.

Zdroj: ČTK 

Foto: SITA/Jordan Strauss/Invision/AP, Twitter Jeff Bridges

Tagy: Jeff Bridges

Zdieľaj na FacebookuPošli e-mailomDiskutuj

Viac podobných článkov