Ďalšia smutná správa z Hollywoodu: Zomrela známa herečka! Svoju tvár požičala legendárnej Snehulienke

23.10.2020Herci a herečkyVo veku 101 rokov zomrela americká herečka a tanečníčka Marge Champion, ktorá ako 14-ročná poslúžila ako skutočný model pre kultový kreslený film Snehulienka a sedem trpaslíkov (1937) z dielne štúdia Walta Disneyho. Informovala o tom v noci na piatok stanica BBC.
Zdieľaj na FacebookuPošli e-mailomDiskutuj

Championová bola známa aj vďaka účinkovaniu po boku svojho manžela a tanečného partnera Gowera Championa vo viacerých muzikáloch z 50. rokov. Neskôr získala cenu Emmy za choreografiu televízneho filmu Queen of the Stardust Ballroom (1975).

Predloha pre legendárnu Snehulienku

Championová sa narodila v roku 1919 ako Marjorie Celeste Belcherová v Hollywoode. Jej otec Ernest Belcher bol učiteľom tanca a priatelil sa s Waltom Disneym. Keď členovia jeho animátorského tímu pracovali na zmienenom kreslenom filme, študovali pohyby mladej Marge na pódiu s cieľom dosiahnuť realistickejší pohyb postavy rozprávkovej Snehulienky.

Tento priekopnícky film bol prvou celovečernou kreslenou snímkou vytvorenou americkým štúdiom, zaznamenal obrovský úspech u kritikov a stal sa i komerčným hitom. Championová podobným spôsobom spolupracovala aj na niekoľkých ďalších Disneyho kreslených filmoch - Pinocchio (1940), Fantasia (1940) a Dumbo (1941).

Zdroj: TASR 

Foto: Profimedia, YouTube/Disney Slovensko

Tagy: Snehulienka Marge Champion

Zdieľaj na FacebookuPošli e-mailomDiskutuj

Viac podobných článkov