Má len 24 rokov, no Hollywood jej leží pri nohách: Anya Taylor-Joy má sexepílu na rozdávanie

Anya Taylor-Joy v seriáli The Queen's Gambit
17.11.2020Herci a herečkyAnya Taylor-Joy má len 24 rokov, no už teraz ju pozná väčšina milovníkov kinematografie. Táto mladá herečka sa postupne dostáva na výslnie, a to vďaka svojmu presvedčivému hereckému štýlu a sexepílu, ktorý má na rozdávanie. Čo už stihla počas svojej kariéry?
Zdieľaj na FacebookuPošli e-mailomDiskutuj

Anya Taylor-Joy je americká herečka a modelka, ktorá sa narodila 16. apríla 1996 v Miami na Floride ako šieste najmladšie dieťa početnej rodiny. Jej matka je pôvodom napoly Španielka a napoly Angličanka, otec má zase korene škótske a argentínske. V detstve striedavo žila v Spojenom kráľovstve, Argentíne a na rodnej Floride.

Jazyk bol prekážkou

Ešte keď bola bábätko, rodina sa presťahovala do Buenos Aires. To malo za následok, že Anya hovorila výlučne po španielsky. O to väčší šok prišiel, keď sa v šiestich rokoch presťahovali do Londýna. Anya sa musela rýchlo naučiť po anglicky, aby mohla v krajine naplno žiť. To však dlhodobo odmietala. Zaprela sa a verila, že týmto spôsobom prinúti rodičov, aby sa presťahovali naspäť. 

Sexi Ryan Gosling oslavuje 40 rokov: V škole ho šikanovali, v mladosti býval s Justinom Timberlakom

Keď malé dievča definitívne rezignovalo, naučilo sa plynule hovoriť anglicky. Navštevovala Hill House School v Londýne, následne na to Queen's Gate School. V tomto čase sa začala venovať aj baletu. Keď mala 14 rokov, nasledovalo ďalšie sťahovanie do New Yorku. Takto žila striedavo v Spojených štátoch a Veľkej Británii. 

Od modelky k herečke

Keď mala len 16 rokov, pred obchodným domom Harrods si ju všimla Sarah Doukas to slávnej modelingovej agentúry Storm Management. Takouto náhodou podpísala zmluvu a začala sa venovať modelingu. Práve vďaka tomuto kroku sa stretla aj s filmovým agentom a začala rozbiehať svoju hereckú kariéru. 

Jej prvá filmová rola skončila fiaskom. Išlo o teenagerskú hororovú komédiu Vampire Academy, no nakoniec bola celá jej postava vyškrtnutá zo záverečného strihu. Následne sa v roku 2014 objavila v jednej epizóde seriálu Endeavour a o rok nasledovalo niekoľko epizódu fantasy seriálu Atlantis. Prichádza aj veľká ponuka od Disney Channel na vlastný seriál, ktorý mal končiť filmom, no Anya cítila, že toto nie je jej cesta a odmietla.

Prelomový rok 2015

Prelomovým sa pre jej kariéru sa stáva rok 2015, kedy ju režisér Robert Eggers obsadil do historického hororu Čarodejnica, v ktorom stvárnila hlavnú úlohu Thomasin. Vďaka festivalovému úspechu tohto snímku sa Taylor-Joy dostala do povedomia mnohých tvorcov a získala niekoľko ocenení. Medzi nimi Gotham Independent Film Award pre začínajúceho herca, Empire Award pre najlepšieho ženského nováčika či Fangoria Chainsaw Award pre najlepšiu herečku.

ROZCHOD prominentného páru: Olivia Wilde a Jason Sudeikis už nie sú pár! Tajili to rok

Ešte v ten rok získala rolu v sci-fi Mogran, ktorý režisérsky zastrešil syn slávneho Ridleyho Scotta, Luke Scott. Okrem toho si získala mladých vo videoklipe na Skrillexov remix skladby Red Lips od GTA. 

Hviezda začína žiariť

Veľký úspech prichádza s filmom Spit od slávneho M. Night Shyamalana. Rolu si zopakovala aj v pokračovanís názvom Glass. Pokračovala projektami ako Marrowbone či Thoroughbreds a objavila sa aj v minisérii od BBC One s názvom The Miniaturist. 

V roku 2020 hrala Taylor-Joy hlavnú úlohu v novom filmovom spracovaní románu Jane Austenovej Emma, ktorý natočila americká režisérka Autumn de Wilde. To sa dočkalo pozitívnych recenzií a je pravdepodobné, že snímka sa dočká aj nejakých nominácií na prestížne ceny. 

Seriálový fenomén

Medzitým sa do kín po rokoch dostal aj komiskový film The New Mutants, ktorý bol síce natočený už dlhšiu dobu, no tvorcovia ho pretáčali. To sa podpísalo pod viaceré odklady premiér a v konečnom dôsledku aj mierne chaotický výsledok. Všetko však nasvedčuje tomu, že pokračovania tejto mutantskej série sa nedočkáme. 

Legendárna Sestra v akcii a kráľovná komédie: Prepadla hippies, robila murárčinu a líčila mŕtvych

Anya Taylor-Joy momentálne hviezdi v novom chválenom seriáli od Netflixu s názvom The Queen's Gambit. Príbeh siroty, ktorá sa v detskom domove naučí hrať šachy je momentálne veľkým fenoménom, ktorý by ste rozhodne nemali zmeškať. Je jasné, že herečku čaká ešte dlhá a úspešná kariéra. Je obdivuhodné, že toto všetko stihla do svojich 24 rokov. Bude zaujímavé sledovať ju v najbližích rokoch. Tak nech vám neujde z hľadáčika! 

Zdroj: telkáč 

Foto: Netflix, SITA/AP Photo, Video: YouTube/Skrillex, A24, Focus Features, Netflix,

Tagy: herečka Anya Taylor-Joy The Queen's Gambit

Zdieľaj na FacebookuPošli e-mailomDiskutuj

Viac podobných článkov