ZVRAT v prípade Weinsteina: Bývalý producent žiada nový proces! TOTO sú jeho dôvody

06.04.2021Herci a herečkyBývalý hollywoodsky producent Harvey Weinstein požiadal newyorský odvolací súd o zrušenie vlaňajšieho rozsudku, na základe ktorého bol poslaný na 23 rokov do väzenia kvôli sexuálnemu napadnutiu a znásilnenia. Šesťdesiatdeväťročný Weinstein sa chce domôcť nového procesu, uviedla agentúra Reuters.
Zdieľaj na FacebookuPošli e-mailomDiskutuj

Weinstein tvrdí, že manhattanský sudca sa dopustil niekoľkých chýb, kvôli ktorým o jeho vine nerozhodovala nestranná porota. Weinsteina poslal vlani v marci sudca James Burke do väzenia za to, že v roku 2006 sexuálne napadol svoju asistentku Mimi Haleyi a v roku 2013 znásilnil ašpirujúci herečku Jessicu Mann.


Mohlo by vás zaujímať: Šokujúce VIDEO, Weinsteinova obeť zverejnila záznam: Po flirte ma znásilnil!


Weinstein predložil sedem argumentov

Obžalovaný popieral, že by došlo k akýmkoľvek sexuálnym stykom bez súhlasu oboch strán. Jeho aféry pritom v roku 2017 odštartovali kampaň proti sexuálnemu obťažovaniu #MeToo. Weinstein v žiadosti o zrušenie rozsudku predkladá sedem argumentov vrátane toho, že jedného z porotcov právnici obžalovaného označili za hrubo nekompetentného a že uložený trest je údajne prehnane tvrdý.

Weinsteinovi právnici sa tiež domnievajú, že ich mandantovi bola upretá prezumpcia neviny, keď sudca Burke umožnil porote vypočuť svedectvo troch žien, ktoré tvrdili, že ich Weinstein napadol. Ich tvrdenia pritom nevyústili do obvinenia z trestného činu. Weinstein sa chce okrem iného domôcť zbavenia obvinenia zo znásilnenia, pretože tento údajný prečin sa stal pred dlhou dobou. Nový súdny proces by sa podľa neho mal týkať iba menej závažného sexuálneho prečinu.

Hrozí mu až 140 rokov väzenia

Aj keby Weinstein so žiadosťou uspel, naďalej čelí ďalším obvineniam vrátane znásilnenia najmenej piatich žien v rokoch 2004 až 2013 v Los Angeles. Weinsteinovi v prípade usvedčenia hrozí až 140 rokov väzenia. Zo sexuálneho nátlaku či znásilnenia obvinili Weinsteina desiatky žien, väčšina z týchto prípadov je však premlčaná.

Weinstein mal v marci 2020 pozitívny test na koronavírus. Bývalého producenta obvinilo v posledných rokoch zo sexuálnych útokov viac ako 80 žien, medzi nimi hviezdy ako Angelina Jolie, Ashley Judd, Uma Thurman a Salma Hayek.

Zdroj: ČTK 

Foto: SITA/AP/Richard Drew

Tagy: Harvey Weinstein

Zdieľaj na FacebookuPošli e-mailomDiskutuj

Viac podobných článkov