Smutná správa z Francúzska: Vo veku 78 rokov zomrel predstaviteľ slávneho komisára

Yves Rénier
25.04.2021Herci a herečkyVo veku 78 rokov zomrel francúzsky herec a režisér Yves Rénier, ktorý bol od polovice 70. rokov minulého storočia známy predovšetkým ako predstaviteľ seriálového komisára Moulina.
Zdieľaj na FacebookuPošli e-mailomDiskutuj

Veľkú popularitu si táto kriminálna séria získala tiež v Československu. Rénier zomrel v dôsledku srdcovej príhody vo svojom dome v Neuilly-sur-Seine neďaleko Paríža, oznámila agentúre AFP hercova manželka.

Yves Rénier debutoval ako filmový herec v roku 1961 v jednej z filmových adaptácií slávneho románu Alexandra Dumasa Gróf Monte Christo. V roku 1965 účinkoval v úspešnom seriáli Belphégor po boku speváčky Juliette Gréco, ale skutočne sa preslávil až v seriáli Komisár Moulin, ktorého prvé diely vznikli v roku 1976 a posledný mal premiéru v roku 2008. Medzitým Rénier hral aj v niekoľkých filmoch.

V československej televízii sa kriminálna séria o parížskom komisárovi Moulinovi objavila iba tri roky po francúzskej premiére. Diváci majú Réniera spojeného s hlasom dabéra Miroslava Moravca.

V posledných rokoch bol Rénier obsadený napríklad do úspešného televízneho filmu o Jacqueline Sauvageovej. Táto žena bola v roku 2014 odsúdená na desať rokov väzenia za to, že loveckou puškou zastrelila muža, ktorý ju desiatky rokov tĺkol. Francúzsky prezident François Hollande jej v roku 2016 udelil milosť.

Zdroj: ČTK 

Foto: Profimedia, Video: Youtube

Tagy: Yves Rénier Komisár Moulin

Zdieľaj na FacebookuPošli e-mailomDiskutuj

Viac podobných článkov