Skvelá česká herečka, ktorú milujeme v rozprávkach aj komédiách: Má už 70, zažila detský domov

28.04.2021Herci a herečkyHerečka Naďa Konvalinková, ktorá 18. apríla oslávila sedemdesiatiny, hrá vo filme už od svojich 20 rokov, účinkuje aj v divadle a rozhlase. Začínala rolami naivných dievčat, neskôr sa dostávala do prevažne komediálnych úloh. Patrí aj k vyhľadávaným dabingovým herečkám.
Zdieľaj na FacebookuPošli e-mailomDiskutuj

Pražská rodáčka začínala po absolvovaní DAMU (študovala v ročníku spolu Borisom Rosnerom či Evou Jakoubkovou) najprv v Divadle JK Tyla v Plzni, potom prešla do Městských divadel pražských. Vo filmoch hrala od začiatku 70. rokov, napríklad v snímkach Ženy v ofsajdu, Honza málem králem alebo Adéla ještě nevečeřela. 

Často bola obsadzovaná v rozprávkach, napríklad v Nesmrteľnej tete, Čarovnom mešci či vo filme Lotrando a Zubejda. Teraz hosťuje v niekoľkých pražských divadlách, pôsobí v rozhlase aj v televízii, najmä v programoch pre deti.

Ako patrónka Nadačného fondu Rozum a Cit sa rozhodla spojiť svoju tvár a osobnosť s propagovaním pomôcť pre opustené deti, sama bola po rozvode rodičov zhruba rok v detskom domove. S bývalým manželom Oldřichom Kaiserom má dcéru Karolínu.

Zdroj: ČTK 

Foto: Photo © Filmové studio Barrandov

Tagy: Naďa Konvalinková

Zdieľaj na FacebookuPošli e-mailomDiskutuj

Viac podobných článkov