Zomrela oscarová herečka Olympia Dukakisová: Filmovou hviezdou sa stala vo veku, kedy iní tápajú

02.05.2021Herci a herečkyVo veku 89 rokov zomrela v sobotu herečka Olympia Dukakisová, ktorá získala Oscara za rolu matky v romantickej komédii Pod vplyvom splnu. Informovala o tom agentúra Reuters s odvolaním sa na jej agenta Allisona Levyho.
Zdieľaj na FacebookuPošli e-mailomDiskutuj

Dukakisová sa narodila gréckym prisťahovalcom. Venovala sa hlavne divadlu, a to ako herečka aj režisérka. Vo filme sa preslávila až v 56 rokoch práve v snímke Pod vplyvom splnu, kde si jej dcéru zahrala speváčka Cher. Dukakisová si odniesla Oscara za vedľajšiu rolu a Cher za hlavnú. 

Neskôr si zahrala tiež vo filmoch Podnikavé dievča, Oceľové magnólie, Kto to hovorí, Mocná Afrodité alebo Opus pána Hollanda. Venovala sa však aj televízii a v rokoch 1991, 1998 a 1999 bola tiež za svoje televízne role nominovaná na cenu Emmy.

K tomu, že sa stala filmovou hviezdou až vo veku, kedy veľa herečiek ťažko hľadá dobré role, povedala Dukakisová v roku 2012 v rozhovore s novinami Guardian: "Kto vie ako sa to stalo? Šanca, osud alebo trochu oboje. Ale som veľmi rada, že som urobila Pod vplyvom splnu. Znamenalo to, že som sa ďalší deň prebudila a konečne som bola schopná zaplatiť účty."

Herečkou túžila byť od detstva, kvôli rodičom však vyštudovala fyzikálnu terapiu

Dukakisová túžila byť herečkou od detstva, rodičia trvali na praktickejšom vzdelaní. Vyštudovala preto fyzikálnu terapiu a pracovala v nemocniciach v Marmete v Západnej Virgínii a v Bostone. Nakoniec však zvíťazilo herectvo.

Manželom Dukakisovej bol filmový herec Louis Zorich, ktorý zomrel v roku 2018. Mali spolu dvoch synov a dcéru. Stala sa tiež babičkou, celkovo mala štyri vnúčatá. Bratrancom Dukakisovej bol neúspešný kandidát demokratickej strany na funkciu prezidenta v roku 1988 Michael Dukakis.

Zdroj: ČTK 

Foto: Photo © Netflix

Tagy: Olympia Dukakisová

Zdieľaj na FacebookuPošli e-mailomDiskutuj

Viac podobných článkov