Rusko natočí vo vesmíre prvý celovečerný film: TÁTO herečka tam poletí, čaká ju špeciálny výcvik

16.05.2021Herci a herečkyRuský režisér Klim Šipenko a herečka Julija Peresildová sa 5. októbra z kozmodrómu Bajkonur vydajú na Medzinárodnú vesmírnu stanicu (ISS), aby tam natáčali film s pracovným názvom Vyzov (Výzva). O výbere tejto dvojice v konkurze informovala ruská vesmírna agentúra Roskosmos, ktorá 36-ročnú herečku a o rok staršieho režiséra zaradí medzi ostatných členov posádky vesmírnej lode Sojuz MS-19.
Zdieľaj na FacebookuPošli e-mailomDiskutuj

O deji filmu ani o úlohe, ktorú má stvárniť Peresildová, zatiaľ nie sú známe žiadne podrobnosti. Ako ona, tak Šipenko majú za sebou konkurz, počas ktorého boli posudzovaní z umeleckého i zdravotného hľadiska.

Jedným z producentov chystanej snímky je Dmitrij Rogozin, šéf Roskosmosu. Ďalej sa na ňom podieľa ruská televízia Prvý kanál a ruské filmové štúdio Yellow, Black and White. Šipenko pred štyrmi rokmi nakrútil oceňovanú snímku odohrávajúcu sa vo vesmíre. Film Saľut-7 je o záchrane rovnomennej orbitálnej stanice, nad ktorou Sovietsky zväz v polovici 80. rokov stratil kontrolu. Predvlani natočil Šipenko komédiu Sedlák, ktorá sa stala najvýnosnejším ruským filmom. 

Filmová a divadelná herečka Peresildová doteraz hrala napríklad v snímkach Kraj a Zajatec režiséra Alexeja Učiteľa. Hlavnú úlohu stvárnila aj vo vojnovej dráme Bitka o Sevastopoľ. Špeciálny výcvik pre účastníkov kozmického letu začne 1. júna, čaká ich okrem iného tréning na centrifúge, vibračnom stroji alebo výcvik zaobchádzania s padákom.

Americká vesmírna agentúra NASA minulý rok taktiež oznámila, že na Medzinárodnej vesmírnej stanici natočí film, ktorého hlavnú postavu má stvárniť herec Tom Cruise.

Zdroj: ČTK  TASR 

Foto: TASR/NASA via AP, Photo © Nashe Kino

Tagy: Rusko Julija Peresildová Vyzov

Zdieľaj na FacebookuPošli e-mailomDiskutuj

Viac podobných článkov