Hviezda Teórie veľkého tresku sa kajá: Jej slová urazili feministky

Kaley Cuoco
04.01.2015Herci a herečkyAmerická herečka Kaley Cuoco sa prostredníctvom služby Instagram ospravedlnila všetkým, ktorých sa dotkli jej slová o tom, že nie je feministka.
Zdieľaj na FacebookuPošli e-mailomDiskutuj

Dvadsaťdeväťročná rodáčka z kalifornského mesta Camarillo totiž nedávno v rozhovore pre americký magazín Redbook uviedla, že sa rada stará o manžela a domácnosť a na otázku, či sa považuje za feministku, odpovedala protiotázkou, či by bolo zlé, ak by povedala nie.


Mohlo by vás zaujať: Emma Watson spôsobila ošiaľ: Búrlivý potlesk a standing ovation


„Moje vyjadrenia o feminizme v článku magazínu Redbook vyvolali u niektorých ľudí pohoršenie. Ak sa niekto z vás pohybuje v tomto biznise, určite dobre vie, že slová sa dajú veľmi ľahko vytrhnúť z kontextu. Som naozaj požehnaná a vďačná za to, že mi silné ženy pripravili cestu k úspechu. Ospravedlňujem sa, ak som niekoho urazila. Každý, kto ma naozaj pozná, pozná aj moje srdce a vie, ako som to myslela,“ napísala Cuoco, ktorá pre Redbook povedala, že feminizmus nie je niečo, o čom by premýšľala. 

„Dnes je všetko inak ako kedysi. Uvedomujem si, že skôr než som prišla na svet, museli ženy vynaložiť veľa úsilia, aby to dotiahli až tam, kde sú teraz. Nikdy som nebola feministickým dievčaťom, ktoré by sa dožadovalo rovnoprávnosti. Je to zrejme preto, lebo som nikdy nemusela čeliť žiadnej nerovnosti,“ vysvetlila v spomínanom rozhovore Cuoco, ktorá sa 31. decembra 2013 zosobášila s tenistom Ryanom Sweetingom. 


Mohlo by vás zaujať: Ťažké Vianoce pre Penny z Teórie veľkého tresku: Staral sa o mňa anjel


„Pre Ryana varím päťkrát do týždňa. Cítim sa ako žena v domácnosti. Milujem to. Viem, že to znie staromódne, no páči sa mi predstava, že sa ženy starajú o svojich mužov. Prácu mám natoľko pod kontrolou, že som rada, keď môžem prísť domov a venovať sa môjmu mužovi. Aj moja mama bola taká,“ doplnila herečka. 

Kaley Cuoco sa stala známou ako Bridget Hennessy v úspešnom sitkome 8 jednoduchých pravidiel (2002 - 2005). V rokoch 2005 a 2006 účinkovala ako Billie Jenkins v dramatickom seriáli Čarodejnice (1998 - 2006). Známa je však najmä ako Penny z úspešného sitkomu Teória veľkého tresku (2007). Od októbra 2014 má hviezdu na hollywoodskom Chodníku slávy. 

Zdroj: SITA 

Foto: SITA, Facebook

Tagy: Teória veľkého tresku Kaley Cuoco

Zdieľaj na FacebookuPošli e-mailomDiskutuj

Viac podobných článkov