Zomrel otec kultového filmu Notting Hill: FOTO Smúti aj Julia Roberts

Roger Michell
24.09.2021Herci a herečkyZomrel britský filmový režisér Roger Michell, ktorý natočil okrem iného romantickú komédiu Notting Hill s Hughom Grantom a Juliou Roberts. O jeho úmrtí informovala rodina, uviedla agentúra Press Association. Michell mal 65 rokov.
Zdieľaj na FacebookuPošli e-mailomDiskutuj

Michell sa po kariére divadelného režiséra ako filmár etabloval v 90. rokoch, kedy na seba upozornil napríklad úspešnú adaptáciou románu Jane Austenovej Anna Elliotová (Persuasion), za ktorú získal cenu BAFTA. V roku 1999 mu potom priniesla obrovský úspech práve snímka Notting Hill, romantický príbeh londýnskeho kníhkupca, ktorý sa zamiluje do americkej hollywoodske hviezdy, ktorý sa stal jedným z najlepšie zarábajúcich filmov v histórii britskej kinematografie.

Práve romantické komédie v Michellovej filmografii prevažujú. V roku 2004 natočil adaptáciu románu Iana McEwana Nezničiteľná láska, nasledovali snímky Venuša (2006), Krásne vstávanie (2010) či Moja sesternica Rachel (2017).

Michell sa narodil v roku 1956 do rodiny britského diplomata v Juhoafrickej republike a v detstve potom žil v Bejrúte, Damasku aj v Prahe. Vyštudoval na univerzite v Cambridge. Bol dvakrát ženatý, jeho prvou ženou bola herečka Kate Buffery, s ktorou mal dve deti. Po rozvode s Buffery sa oženil s Annou Maxwell Martin, s ktorou mal tiež dve deti. Rozviedli sa v roku 2020.

Julia Roberts smúti

Na úmrtie reagovala aj hviezda jeho kultového filmu Notting Hill Julia Roberts. Na sociálnej sieti Instagram zverejnilu Michellovu fotografiu s popisom, že mala rada každú minútu strávenú s ním.

Zdroj: ČTK  telkac 

Foto: SITA/Photo by Joel C Ryan/Invision/AP

Tagy: Roger Michell

Zdieľaj na FacebookuPošli e-mailomDiskutuj

Viac podobných článkov