Hrala vo filmoch mnohých velikánov: Na konto pribudne ďalší! Skvelá Cate Blanchett chystá novinku

12.01.2022Herci a herečkyAustrálska herečka Cate Blanchett bude hrať vo filme španielskeho režiséra Pedra Almodóvara. Informoval o tom server amerického časopisu Variety. Nový film chystá Almodóvar podľa poviedkovej knihy Manuál pre upratovačky a bude jeho prvým celovečerným filmom natočeným v angličtine.
Zdieľaj na FacebookuPošli e-mailomDiskutuj

Podľa serveru Variety už Blanchett so španielskym režisérom podpísala zmluvu a natáčanie je v prípravnej fáze. Scenár si Almodóvar opäť napísal sám. Inšpiráciou mu boli poviedky, ktorých autorkou je už zosnulá americká spisovateľka Lucia Berlin a ktoré sú rovnako, ako mnoho Almodóvarových filmov, zmesou humoru a melanchólie. Spoločné majú aj to, že ich protagonistkami sú ženy.

Svojský režisér a skvelá herečka

Zatiaľ posledným celovečerným Almodóvarovým filmom je snímka Paralelné matky, do ktorej režisér opäť obsadil svoju obľúbenú Penélope Cruz. Tá si za rolu jednej z dvoch matiek, ktoré neplánovane otehotneli, vlani odniesla cenu pre najlepšiu herečku z medzinárodného filmového festivalu v Benátkach.

Jeden z mála filmov tohto španielskeho režiséra, v ktorom sa všetko netočí okolo žien, je snímka Bolesť a sláva z roku 2019. Rozpráva príbeh starnúceho režiséra a hlavnú úlohu v ňom stvárnil Antonio Banderas. Almodóvar tvrdí, že príbeh "je aj nie je o ňom". Blanchett je držiteľkou dvoch cien americkej filmovej akadémie - jedného Oscara má za snímku Letec od Martina Scorseseho a druhého za film Jasmínine slzy od Woodyho Allena.

Zdroj: ČTK 

Foto: TASR/AP/Piergiorgio Pirrone/LaPresse

Tagy: Cate Blanchett Pedro Almodóvar

Zdieľaj na FacebookuPošli e-mailomDiskutuj

Viac podobných článkov