Ďalší útok na Oscara: DiCaprio sa zhostí unikátnej úlohy

Leonardo DiCaprio
01.03.2015Herci a herečkyAmerický herec Leonardo DiCaprio a jeho spoločnosť Appian Way Productions sa budú podieľať na nakrútení dlho pripravovanej snímky The Crowded Room.
Zdieľaj na FacebookuPošli e-mailomDiskutuj

Štyridsaťročný herec si má okrem toho vo filmovej adaptácii knihy The Minds of Billy Milligan (po prvý raz vyšla v roku 1981, pozn.) aj zahrať, pričom stvárni hlavnú úlohu. Záujem o rolu rodák z Hollywoodu prejavil už v roku 1997. O scenár filmu sa postarajú Jason Smilovic a Todd Katzberg.


Mohlo by vás zaujať: Fenomenálny Leonardo DiCaprio: Ekoaktivista milujúci filmové plagáty


Kniha The Minds of Billy Milligan amerického autora Daniela Keyesa rozpráva príbeh Američana Billyho Milligana, ktorého v 70. rokoch obžalovali z niekoľkých vážnych zločinov vrátane troch znásilnení.

Počas súdneho procesu sa však ukázalo, že Milligan trpí disociatívnou poruchou osobnosti a všetky zločiny vykonali dve z jeho alternatívnych osobností, ktorých mal dovedna dvadsaťštyri. Milligan bol prvým v histórii, kto diagnózu použil pri svojej obhajobe a zároveň prvým, ktorého na základe nej oslobodili. 


Mohlo by vás zaujať: DiCapria chvíľu v novinkách neuvidíme, potrebuje pauzu


Leonardo DiCaprio si vyslúžil chválu kritiky už na začiatku hereckej kariéry za výkony v snímkach Zo života chlapca (1993), Čo žerie Gilberta Grapea (1993), Basketbalistov denník (1995), Rómeo a Júlia (1996) či Marvinova izba (1996). Celosvetovo sa však preslávil zásluhou blockbusteru Titanic (1997), v ktorom si zahral po boku Kate Winslet. S ňou sa po jedenástich rokoch ukázal aj v romantickej dráme Núdzový východ (2008).

DiCaprio má na konte päť nominácií na Oscara, pričom dve z nich sú za film Vlk z Wall Street (2013), a to v kategórii najlepší herec v hlavnej úlohe i ako producent snímky. Na konte má desať nominácií na Zlatý glóbus, pričom dva razy sa mu nomináciu podarilo premeniť na víťazstvo, a to v roku 2005 vďaka snímke Letec (2004) a druhý Zlatý Glóbus získal za výkon vo filme Vlk z Wall Street (2013). Zahral si tiež v snímkach Pláž (2000), Gangy New Yorku (2002), Chyť 

Zdroj: SITA 

Foto: SITA

Tagy: Leonardo DiCaprio

Zdieľaj na FacebookuPošli e-mailomDiskutuj

Viac podobných článkov