Šťastná hviezda Teórie veľkého tresku: Dočkala sa veľkej pocty

Teória veľkého tresku
14.03.2015Herci a herečkyAmerický herec Jim Parsons, známy najmä ako Sheldon Cooper zo sitkomu Teória veľkého tresku (2007), má od stredy hviezdu na hollywoodskom Chodníku slávy. Na ceremoniáli, počas ktorého si prevzal repliku hviezdy s číslom 2545, ho sprevádzali partner Todd Spiewak i jeho matka Judy Parsons.
Zdieľaj na FacebookuPošli e-mailomDiskutuj

Nechýbali však ani jeho hereckí kolegovia a kolegyne zo spomínaného seriálu Johnny Galecki, Simon Helberg, Kunal Nayyar, Mayim Bialik, Melissa Rauch a Kaley Cuoco-Sweeting či producent Chuck Lorre a riaditeľ spoločnosti DreamWorks Animation Jeffrey Katzenberg.


Mohlo by vás zaujať: Pocta pre hviezdu z Teórie veľkého tresku: Tohto sa každý nedožije


„Umožnili mi zahrať si tohto skvelého hrdinu, ktorého som nielenže nevytvoril, ale ani som ho nenapísal a nevložil do seriálu. Za to všetko sú zodpovední Chuck Lorre, Bill Prady a Steven Molaro,“ povedal 41-ročný rodák z Houstonu v Texase o svojskom vedcovi Sheldonovi Cooperovi. 

Tvorca Teórie veľkého tresku Chuck Lorre mu však oponoval, keď uviedol, že práve on sa veľkou mierou zaslúžil o úspech seriálu. „Našu šou poznajú diváci na celom svete. Ľudia sa smejú na tom, čo robíš a tešia sa, čo predvedieš nabudúce. Každý deň robíš svojou prácou životy ľudí o niečo lepšími,“ dodal Lorre.


Mohlo by vás zaujať: Jim Parsons z Teórie veľkého tresku: Rokovania o platoch boli ťažké


Jim Parsons si za stvárnenie Sheldona Coopera doteraz pripísal na konto Zlatý glóbus a štyri Primetime Emmy. Na druhé menované ocenenie ho nominovali aj za stvárnenie Tommyho Boatwrighta v televíznej snímke The Normal Heart (2014).

Okrem Teórie veľkého tresku sa objavil aj v niekoľkých epizódach seriálov Ed (2000 - 2004), Sudkyňa Amy (1999 - 2005) alebo iCarly (2007 - 2012). Účinkoval aj vo filmoch ako Precitnutie v Garden State (2004), 10 položiek a menej (2006), Gardener of Eden (2007) alebo Wish I Was Here (2014). 

Zdroj: SITA 

Foto: CBS

Tagy: Teória veľkého tresku Jim Parsons

Zdieľaj na FacebookuPošli e-mailomDiskutuj

Viac podobných článkov