Tak to hádam nie: Koniec hlavných postáv v Simpsonovcoch?!

Simpsonovci
14.05.2015TelevíziaAmerický herec a komik Harry Shearer už nebude prepožičiavať svoj hlas postavičkám z populárneho seriálu Simpsonovci (1989). Sedemdesiatjedenročný rodák z Los Angeles, ktorý v pôvodnom znení nahovoril milionára Montgomeryho Burnsa, riaditeľa Seymoura Skinnera či suseda Simpsonovcov Neda Flandersa, o tom informoval prostredníctvom sociálnej a mikroblogovacej siete Twitter.
Zdieľaj na FacebookuPošli e-mailomDiskutuj

"Od právnika Jamesa L. Brooksa (scenárista a výkonný producent Simpsonovcov, pozn. red): Šou bude pokračovať, Harry však nebude jej súčasťou, prajem mu všetko dobré,“ napísal dabér. "Je to preto, že som chcel to, čo sme vždy mali - slobodu robiť aj inú prácu. Samozrejme, prajem mu všetko dobré,“ doplnil Shearer. Predstavitelia spoločnosti 20th Century Fox Television minulý týždeň oznámili, že Simpsonovci sa po skončení aktuálnej 26. sezóny dočkajú aj ďalších dvoch sérii. Po ich odvysielaní tak bude mať tento obľúbený animovaný seriál už 625 epizód. 

Simpsonovci sú najdlhšie vysielaným animovaným seriálom v USA a tiež americkým sitkomom s najväčším počtom dielov. Jeho prvá epizóda mala premiéru 17. decembra 1989, postavičky sa však na obrazovke objavili už v roku 1987 v Tracey Ullman Show. Seriál vysielajú vo viac ako 100 krajinách sveta a nadabovaný je viac ako 50 jazykmi. Príbehy Homera, Marge, Lisy, Barta a Maggie získali doteraz 31 cien Emmy. Simpsonovci majú od roku 2000 svoju hviezdu na hollywoodskom Chodníku slávy. 

Harryho Juliusa Shearera môžu diváci a diváčky poznať napríklad z romantickej komédie Svadba môjho najlepšieho priateľa (1997), sci-fi Godzilla (1998), komédií Víchrica (2003) a For Your Consideration (2006), drámy Flood Streets (2011) či seriálu Nixon's the One (2013). Venuje sa aj réžii, písaniu a moderovaniu. 

Zdroj: SITA 

Foto: 20th Century Fox Television, SITA

Tagy: Simpsonovci Harry Shearer Mongomery Burns Seymour Skinner Ned Flanders

Zdieľaj na FacebookuPošli e-mailomDiskutuj

Viac podobných článkov