V Česku sa pripravujú na jeseň: Dôležitá bude vlastná tvorba

Záber zo seriálu Vinári
10.08.2014TelevíziaČeské televízie na jeseň vsadia hlavne na vlastnú tvorbu. Všetci veľkí hráči už predstavili chystaé novinky, medzi ktorými dominujú najmä seriály. Priestor ale dostanú aj nové zábavné relácie. Vyplýva zo zverejnených programových schém.
Zdieľaj na FacebookuPošli e-mailomDiskutuj

Vodníci na ČT

K seriálovým novinkám Českej televízie patrí Život a doba sudcu A.K., ktorý sa bude na ČT1 vysielať v pondelok večer. Jeden z hlavných ťahákov - seriál o vodníkoch Neviditeľní obsadí piatkový prime-time. Popri tom ČT nasadí v utorok a štvrtok seriál Vyprávěj, v stredu potom pôjdu Policajti z centra, na ktorých v ďalších mesiacoch naviažu nové diely detektívky Cirkus Bukowsky. ČT na jeseň predstaví aj nové zábavné formáty - Restovaný snehulák a Boj o koláč. Programová schéma chce podľa slov generálneho riaditeľa Petra Dvořáka divákom ponúknuť predovšetkým alternatívu proti konkurenčným staniciam.

Nova chce udržať sledovanosť

Na seriálovú tvorbu divák narazí po väčšinu večerov aj na komerčných televíziách. Nova plánuje v hlavnom čase dvakrát týždenne zaraďovať druhý rad Doktorov z počiatku, a to v pondelok a v stredu. Ďalšie dva večery, utorok a štvrtok, tradične patria seriálu Ordinácia v ružovej záhrade. Na nedeľu televízia nachystala novú sezónu seriálu Kriminálka Anděl. Pripravený je tiež nový hudobný program Chart Show.

Hlavným cieľom Novy je udržať vysokú sledovanosť, ktorá jej pomáha nalákať inzerentov k umiestňovaniu reklamných kampaní. "Z výsledkov prvej polovice tohto roka je zrejmé, že diváci oceňujú našu vlastnú produkciu, na čele s televíznymi novinami a obľúbenými seriály Ulica a Ordinácia v ružovej záhrade 2. Tie budeme divákom aj na jeseň prinášať v rovnaký čas, na ktorý boli doposiaľ zvyknutí," uviedol pri prezentácii jesenného vysielania šéf Novy Christoph Mainusch. Nova dnes zároveň upresnila, že väčšina jesennej schémy bude začínať už v druhej polovici augusta.

Prima to skúsi s vínom

Navýšenie sledovanosti predstavuje výzvu predovšetkým pre konkurenčnú Primu, ktorá na rozdiel od vlaňajška neoznámila žiadnu veľkú reality šou a ako ostatní hráči sa sústreďuje predovšetkým na vlastnú tvorbu. Novým titulom sú Svadby v Benátkach, ktoré bude vysielať v utorok a štvrtok večer. Hlavným jesenným ťahákom má byť nedeľný seriál Vinári, ktorý Prima bližšie predstavila na dnešnom stretnutí v Mikulove. Ďalší seriál Cesty domov Prima plánuje vysielať v pondelok a v stredu. Medzi zábavnými relácie prichystanými na jeseň sú Muži proti ženám, Kto je kto či nová talkshow Michala Suchánka a Richarda Genzera TGM. Novú reláciu Teraz varí šéf! predstaví aj známy kuchár Zdeněk Pohlreich.

Bastardi na Barrandove

Jesenné karty už odhalil tiež Barrandov. Divákov chce zaujať okrem iného dvadsaťdielna séria Bastardi, ktorí pôjdu v utorok po celovečernom filme. Ďalším lákadlom budú Stopy života, ktoré od októbra prinesú prvých osem príbehov. Na obrazovke sa tiež znovu objaví sitcom Ona a on, na ktorého septembrové reprízy v októbri naviažu nové diely.

Zdroj: ČTK 

Foto: iprima.cz

Tagy: Česká televize Nova Barrandov Prima

Zdieľaj na FacebookuPošli e-mailomDiskutuj

Viac podobných článkov