Seriál o Marilyn Monroe: O vzťahoch s Kennedyovcami a mnohom inom

Marilyn Monroe
10.08.2014TelevíziaAmerická televízna spoločnosť Lifetime pripravuje miniseriál o zosnulej herečke Marilyn Monroe. Sériu nakrútia podľa knihy Tajný život Marilyn Monroe spisovateľa J. Randyho Taraborrelliho. O scenár sa má postarať Stephen Kronish, ktorý spolupracoval napríklad na seriáloch 24 (2001-2010) alebo Kennedyovci (2011). Réžie sa ma chopiť Laurie Collyer.
Zdieľaj na FacebookuPošli e-mailomDiskutuj

Kniha Tajný život Marilyn Monroe vyšla po prvý raz v roku 2009 a zachytáva herečkine vzťahy so psychicky chorou matkou, nevlastnou matkou a tiež zákonnou zástupkyňou. Biografia rozpráva aj o psychických problémoch samotnej herečky či vzťahu s Kennedyovcami. Televízna adaptácia vzniká 52 rokov po úmrtí hereckej legendy.

Marilyn Monroe, vlastným menom Norma Jean Baker, sa narodila 1. júna 1926 v Los Angeles. Hviezda snímok Ako sa vydať za milionára (1953), Páni majú radšej blondínky (1953), Niekto to rád horúce (1959) alebo Poď, budeme sa milovať! (1960), sa dožila len 36 rokov. Zomrela 5. augusta 1962. Koroner ako príčinu smrti určil akútnu otravu barbiturátmi, ku ktorej došlo "pravdepodobne samovraždou". O smrti legendárnej hviezdy však dodnes kolujú najrôznejšie dohady. 

Vyberte si knihu o Marilyn Monroe aj na ipark.sk. 

Zdroj: SITA 

Foto: SITA

Tagy: Marilyn Monroe

Zdieľaj na FacebookuPošli e-mailomDiskutuj