Z rádia priamo pred kamery: Týmto rozhlasovým moderátorom to ide aj v televízii

Adela Banášová
14.07.2016TelevíziaZačínali za rozhlasovým mikrofónom a ich vizáž sme takmer vôbec nepoznali. Neskôr však dar reči využili aj pred televíznymi kamerami, a tak sme k známym hlasom mohli priradiť aj tváre. Ktorí moderátori svoju kariéru začínali v rádiu a dnes ich sledujeme vo veľkých televíznych projektoch?
Zdieľaj na FacebookuPošli e-mailomDiskutuj

Adela Banášová (35)

Adela je v našich končinách zrejme najznámejšou moderátorkou vôbec. Donedávna sa živila aj ako rozhlasová spíkerka vo Fun Rádiu a zároveň moderovala pre televízie. Je inteligentná, má neuveriteľný dar reči, schopnosť pohotovo reagovať a zjavne i obrovskú charizmu. Dlhodobo je najlepšou a najmä najvyťaženejšou slovenskou moderátorkou. Na obrazovkách ju vídame už od roku 2004. Ten znamenal prelom v jej kariére, pretože medzi svoje skúsenosti si mohla pripísať moderovanie vtedy najväčšieho televízneho projektu, Slovensko hľadá Superstar. Následne sa o ňu začali televízie doslova biť, a tak sa začala objavovať v rôznych komerčných projektoch všetkých našich televízií. Na konte má moderovanie relácií Let's Dance, Test národa 2006, Adela šou, Trochu inak v SND s Adelou Banášovou, Chart Show, OTO a mnohé iné. O tom, že sa u divákov teší mimoriadnej obľube, svedčí aj fakt, že so železnou pravidelnosťou sama získava sošky OTO v kategóriách moderátor televíznych programov a absolútny OTO. Doma má celkovo už 11 sošiek.


Mohlo by vás zaujímať: Jedinečná Adela Banášová: Z ašpirujúcej modelky hviezda slovenských obrazoviek


Martin „Pyco“ Rausch (38)

Jeho moderátorská kariéra sa začala v roku 1992. Spočiatku vo Fun Rádiu pôsobil ako redaktor a moderátorom len pripravoval podklady. Neskôr však sám začal moderovať a hoci nevyštudoval žurnalistiku, ani iný odbor spojený s prácou v médiách, postupne sa prepracoval k vyhľadávaným moderátorom. V televízií vytvoril skvelú dvojicu práve s Adelou Banášovou. Moderátorská chémia medzi nimi zapracovala počas moderovania prvej série slovenskej Superstar v roku 2004. Aj Pyco už pracoval na mnohých úspešných projektoch v rôznych televíziách. Rovnako moderoval Let's Dance (tiež spolu s Adelou), Slávika, X Factor a najnovšie aj markizácky projekt Tvoja tvár znie povedome. Jeho srdcovkou je však aj napriek bohatým skúsenostiam s moderovaním veľkých šou varenie. V tejto tematike mu vyšli už dve knihy, s ktorými tiež zaznamenal úspech.

Matej „Sajfa“ Cifra (36)

Sajfa pôvodne pôsobil ako učiteľ, no v roku 2000 začal pracovať v rádiu. Tam to bol práve on, kto vytvoril nerozlučnú dvojicu s Adelou Banášovou. Dlhé roky spolu moderovali rannú šou Fun Rádia. Sajfa je známy svojim uštipačným humorom a pohotovými reakciami, čo je obvykle aj kombinácia, ktorá ho dokáže dostať do nepríjemných situácií. Aj preňho sa prelomovým stal práve rok 2004. V tom roku sa totiž v úlohe televízneho moderátora objavil v jojkárskom projekte VyVolení. Neskôr moderoval aj projekt Hviezdy na ľade, niekoľko ročníkov galavečera OTO a pamätať si ho môžete aj z programu Webmaster. Sajfa aj naďalej pracuje v rádiu a podporuje aj charitatívne projekty ako Úsmev ako dar či Hodina deťom.

Milan „Junior“ Zimnýkoval (38)

Vyštudovaný dejepisár a angličtinár sa začal venovať práci v rádiu už počas štúdia na vysokej škole. Až oveľa neskôr sa ale dostal do jedného z najväčších slovenských rádií, ako inak – do Fun Rádia. Už sedem rokov tvorí moderátorskú dvojicu s kolegom Marcelom Forgáčom, s ktorým sa v roku 2013 stretol aj v televíznom projekte Nikto nie je dokonalý. Aj Junior – práve pod touto prezývkou ho poslucháči a teraz aj diváci poznajú najlepšie – sa postupne stáva vyťaženým televíznym moderátorom. V minulosti ste ho mohli vidieť v projektoch Hotel Paradise, Noc v raji, Česko Slovensko má talent, ale najnovšie sprevádza divákov mimoriadne obľúbenou jojkárskou kulinárskou šou Moja mama varí lepšie ako tvoja.


Mohlo by vás zaujímať: Najzábavnejšie tváre americkej obrazovky: Zarábajú milióny a rozosmievajú celý svet


V zahraničí celkom bežné

V zahraničí je rovnako pomerne časté, že úspešní rozhlasoví spíkri pôsobia aj v televíznych projektoch. Po príklad nemusíme chodiť až tak ďaleko. Stačí spomenúť českého moderátora Leoša Mareša, ktorý je hviezdou hudobnej stanice Evropa 2. Neskôr sa však začal venovať televíznym projektom, no a z niektorých z nich ho môžu poznať aj slovenskí diváci. Objavil sa totiž napríklad v zábavnej šou Talentmania či v Česko Slovenskej Superstar. Moderoval však aj prestížne vyhlásenie ankety Český slavík a ako porotcu ste ho mohli vidieť v zábavnej šou Česko Slovensko má talent.

Za veľkou mlákou je zasa jednou z najväčších moderátorských hviezd Ryan Seacrest, ktorý má v rádiu svoju vlastnú rannú šou  On Air with Ryan Seacrest a moderoval aj jeden z najväčších televíznych projektov histórie, americkú verziu Superstar, ktorú v USA poznajú pod názvom American Idol. Zabudnúť nesmieme ani na moderátorskú legendu Larryho Kinga, o ktorom u nás len málokto vie, že začínal práve v rozhlasovej stanici.

Zdroj: lu 

Foto: TV Markíza, Topky.sk

Tagy: Adela Banášová Leoš Mareš Larry King Martin „Pyco“ Rausch Matej „Sajfa“ Cifra Milan „Junior“ Zimnýkoval Ryan Seacrest

Zdieľaj na FacebookuPošli e-mailomDiskutuj

Viac podobných článkov