Máte radi históriu? Tieto seriály by ste rozhodne nemali minúť!

seriály - koláž
11.10.2016TelevíziaKráli, kráľovné, hrdinovia ba aj zlodeji tvorili históriu, ktorú sa tvorcovia využili a zároveň potešili oko diváka, keď vytvorili historické seriály. Bratovražedné vojny, boje o trón, intrigy, spojenectvá ale aj kúsok romantiky – to všetko v sebe skrývajú, stačí si len vybrať tie správne. A tieto rozhodne stoja za to!
Zdieľaj na FacebookuPošli e-mailomDiskutuj

Victoria

Životopisný historický seriál o svojhlavej britskej kráľovnej Victorii začala len koncom tohto leta vysielať  televízia ITV, no za tých pár častí si získal dostatočnú pozornosť publika. Tvorcovia si vo Victorii vybrali vhodnú postavu na stvárnenie a pri úspechu môžu tento seriál natáčať ešte dlho. Veď jej vláda trvala dlhých 64 rokov, takže malo by stále byť o čom.

Suchý humor, história či napätie: Tieto britské seriály si zamilujete aj vy

Reign (Kráľovstvo)

Hovorí vám niečo meno Mária Stuartovna? Možno ste v učebniciach dejepisu nepostrehli jej príbeh, ten však za zmienku rozhodne stojí. Škótska kráľovná Mária odchádza ako pätnásťročná zo svojej rodnej krajiny na dvor francúzskeho kráľa, aby si v budúcnosti vzala korunného princa Francisa. Vďaka tomuto seriálu sa dostanete do zákutí politiky, náboženstva, intríg a tajných spojenectiev, na pozadí ktorých však prebieha romantický príbeh.

The Tudors (Tudorovci: Sex, moc a intrigy)

Postava anglického kráľa Henricha VIII., ktorý zmenil štátne náboženstvo, je všeobecne známa. Detaily o intrigách, ktoré sa v jeho kráľovstve diali, zase rozpovie veľmi úspešný seriál Tudorovci. S menom Henricha VIII. sa spája predovšetkým veľké množstvo mileniek, nemilosrdné usmrtenia neprajníkov a samozrejme vzoprenie sa vtedy všemocnej katolíckej cirkvi. Hoci už nejde o žiadnu seriálovú novinku, ak sa tešíte historickým snímkam, určite nezabudnite siahnuť po Tudorovcoch. Dámy navyše určite poteší výber predstaviteľa hlavnej postavy – herca írskeho pôvodu Jonathana Rhys Meyersa.

Slovák sa stal hviezdou v obľúbenom seriáli Hra o tróny! Poznáte ho?

Wolf Hall

V nadväznosti na kráľa Henricha VIII. by bolo možno dobré spoznať aj jeho najvyššieho ministra Thomasa Cromwella, o ktorom je šesťdielny seriál Wolf Hall. Tak ako Tudorovci ukazujú lesk a pozlátko, tak na oplátku Wolf Hall vám predvedie šedú eminenciu, ktorá to nenápadne všetko riadi z úzadia. Zoznámite sa tak so synom kováča, ktorý to vytiahol až do najvyšších kruhov.

Vikings (Vikingovia)

Dobrodružný seriál Vikingovia patrí v súčasnosti k jedným z najobľúbenejších a ak ste fanúšikom histórie, určite by ste ho nemali opomenúť. Mali by ste však mať zmysel aj pre bojové akčné scény či mytológiu. Hlavný hrdina  Ragnar Lothbrok je totiž podľa legiend priamym potomkom vládcu všetkých bohov a boha vojny a bojovníkov – samotného Odina. Celý seriál pojednáva o severských ságach práve o Ragnarovi, ktorý bol považovaný medzi Vikingami za najväčšieho hrdinu svojej doby. Takže o akciu nie je núdza.

Diváci ich milujú: O tieto seriály bol v roku 2015 najväčší záujem

The Borgias (Borgiovci)

Aj prvá skurtočná kriminálna rodina našla svoje miesto v seriálovom svete. V období renesancie získali Borgiovci vďaka vraždám, otravám, lúpežiam, prepadnutiam či incestom značný vplyv. Dokonca sa jeden z nich stal pápežom. Divák sa tak dostane aj do  neprebádaného cirkevného zákulisia.

Historickým nádychom sa však pýšia aj mnohé iné seriály. Za zmienku rozhodne stojí Panstvo Downton, Hra o tróny, Poldark, Vojna a mier či Rím. Vyskúšajte ich, určite nebudete sklamaní.

Zdroj: telkac.sk/mb 

Foto: HBO, The CW, ITV, Showtime

Zdieľaj na FacebookuPošli e-mailomDiskutuj

Viac podobných článkov