Epizódu seriálu o Michaelovi Jacksonovi neodvysielajú: Urazená dcéra nešetrila kritikou!

Paris Jackson
14.01.2017TelevíziaEpizóda o zosnulom americkom spevákovi Michaelovi Jacksonovi seriálu Urban Myths britskej televíznej stanice Sky Arts sa nedostane na televízne obrazovky. Oznámili to zástupcovia televízie, ktorí sa ju rozhodli neodvysielať po tom, ako interpretova dcéra vyjadrila znepokojenie nad jeho zobrazením v projekte.
Zdieľaj na FacebookuPošli e-mailomDiskutuj

Kráľa popu v ňom stvárnil anglický herec Joseph Fiennes. Daná epizóda sa zameriavala na Michaela Jacksona, Elizabeth Taylor (Stockard Channing) a Marlona Branda (Brian Cox), ktorí spolu odcestovali z New Yorku po teroristických útokoch z 11. septembra 2001. Po odvysielaní traileru seriálu, ktorý obsahuje satirické prvky, sa 18-ročná Paris Jackson na sociálnej a mikroblogovacej sieti Twitter vyjadrila, že ju zobrazenie otca neuveriteľne urazilo.

"Rozhodli sme sa ponúknuť odľahčený pohľad na údajne naozajstné udalosti a nikdy sme nemali v úmysle niekoho uraziť," uviedli predstavitelia televízie v dnešnom vyjadrení. 

Stvárnenie Michaela Jacksona Josephom Fiennesom vyvolalo vlnu kritiky vlani už pri oznámení hereckého obsadenia seriálu. "Som beloch zo strednej vrstvy z Londýna. Som šokovaný rovnako ako možno aj vy," vyjadril vtedy pochopenie 46-ročný rodák zo Salisbury v americkej relácii Entertainment Tonight. 

Seriál britskej televíznej stanice Sky Arts po danom rozhodnutí ponúkne sedem 30-minútových epizód, ktoré sa budú zameriavať na rôzne údajne pravdivé príbehy známych osobností. Okrem spomínaných hercov sa v jednotlivých epizódach predstavia Eddie Marsan ako Bob Dylan, Ben Chaplin ako Cary Grant, Aidan Gillen ako Timothy Leary, David Threlfall ako Samuel Beckett, Iwan Rheon ako Adolf Hitler, Rupert Grint ako Hitlerov kamarát či Noel Clark ako Muhammad Ali. Sky Arts uvedie Urban Myths 19. januára. 

Zdroj: SITA 

Foto: Instagram Paris Jackson

Tagy: Michael Jackson Paris Jackson Urban Myths

Zdieľaj na FacebookuPošli e-mailomDiskutuj

Viac podobných článkov