Jednotka bude krotiť dlhy: Nová relácia môže pomôcť práve vám

Krotitelia dlhov
02.09.2014TelevíziaMedzi novinkami jesennej programovej štruktúry Rozhlasu a televízie Slovenska (RTVS) figuruje i relácia Krotitelia dlhov. Podľa riaditeľa sekcie programových služieb RTVS Tibora Búzu ide o zaujímavý formát s veľkým potenciálom.
Zdieľaj na FacebookuPošli e-mailomDiskutuj

"Budeme sa baviť s odborníkmi z finančného sektora, ako pomôcť ľuďom, ktorí sa naozaj dostanú na dno," uviedol k novému programu, ktorý sa má na jeseň objaviť v sobotňajšom vysielaní Jednotky v podvečernom čase pred spravodajským blokom.


Noví Superhrdinovia na RTVS: Aj s Pauhofovou, Miezgom či Majeským


Zachraňovať rodiny pred finančnou katastrofou a pomáhať im odraziť sa z dna bude tím finančných poradcov spolu s moderátorkou Katarínou "Katikou" Žitniakovou. Relácia sa do vysielania dostane v premiére 20. septembra, verejnoprávny vysielateľ by z nej mal odvysielať 12 epizód. "Tento formát je otestovaný a funguje vo viacerých krajinách na svete, my sa ho pokúsime postaviť trochu inak ako v ostatných televíziách. Pracujeme s odborníkmi z Národnej banky Slovenska, z poisťovní, bánk, ktorí dokážu relevantne a fundovane pomôcť ľuďom, ktorí sa dostali do problémov," doplnil Búza.

Jesennou programovou novinkou na Dvojke bude zábavno-vzdelávací cyklus o správnom používaní spisovného jazyka v každodennom živote. Dynamická relácia s názvom Nebojme sa slovenčiny nebude rozoberať jazykové problémy, pritiahnuť by mala najmä mladých divákov. "Nechceme byť mentorskí, silou mocou učiť, ale skôr odľahčeným spôsobom ukázať na čaro nášho jazyka, jeho využívanie," ozrejmil Tibor Búza.


RTVS pripravuje novú talkshow s Marcinom: Kraus z neho nebude


Pritiahnuť pozornosť zvlášť divákov mladšej generácie by mali aj moderátori jazykovej relácie Kristína Grepelová a Tomáš Palonder. "Je to dvojica mladých ľudí, hercov, dokonca oni sú pár a budú vhodnou, vtipnou, milou a nenásilnou formou prinášať niečo, čo na Slovensku chýba - kultivovanie nášho jazyka," povedal generálny riaditeľ RTVS Václav Mika. 

Zdroj: TASR 

Foto: Facebook

Tagy: RTVS Václav Mika Krotitelia dlhov

Zdieľaj na FacebookuPošli e-mailomDiskutuj

Viac podobných článkov