Na obrazovke sme ich vídavali každý deň: Spomínate si ešte na týchto moderátorov?

04.07.2017TelevíziaV televízii ich dnes vidíme iba zriedka, napriek tomu sa zapísali do pamäte divákov. Hovoríme o bývalých moderátoroch, ktorí začali svoju kariéru v TV Markíza. Pozrite sa, aké osudy ich postretli.
Zdieľaj na FacebookuPošli e-mailomDiskutuj

Vladimír Repčík (57)

S moderátorskou kolegyňou Andreou Vadkerti odvysielali 1. septembra 1996 úplne prvé Televízne noviny vo vtedy novovzniknutej TV Markíza. Repčík sa stal neskôr šéfom spravodajstva a nakoniec to dotiahol až na post generálneho riaditeľa televízie. V roku 2012 ohlásil po škandalóznych faktúrach odchod z funkcie šéfa Slovenského ochranného zväzu autorského (SOZA).

Andrea Vadkerti (43)

Sympatická moderátorka už dlhšiu dobu nepôsobí na televíznej obrazovke, diváci si ju však určite pamätajú. V RTVS mala aj vlastnú reláciu - Vadkerti Talkshow. S manželom Rastislavom Vasilišinom momentálne žijú v Singapure. Začiatkom roku porodila syna Philipa Ernesta. Okrem toho pár vychováva dcérku Sophiu a syna Ralpha.

Mohlo by vás zaujímať: Kedysi ich poznalo celé Slovensko: Ako dopadli bývalé hviezdy televízie?

Rasťo Žitný

Napriek tomu, že študoval operný spev, kariéra v moderátorskom kresle mu sadla ako uliata. Po boku Mariany Ďurianovej bol súčasťou pravidelného spravodajského vysielania. Všetko sa zmenilo tragickou udalosťou. Žitný koncom júna 2008 so svojím luxusným autom narazil do dvoch cyklistov. Tomáško Žilavý († 5) zraneniam podľahol a jeho otec Milan sa vážne zranil. V roku 2010 ho odsúdili na 2,5 roka za mrežami.

Branislav Ondruš (44)

Pôsobil ako moderátor spravodajskej relácie Noviny v TV JOJ a televíznych novín v Markíze. Neskôr sa vrhol na politickú dráhu. V súčasnosti pracuje ako štátny tajomník ministra práce SR, bol aj poslancom Národnej rady SR. S manželkou Soňou má štyri deti.

Mohlo by vás zaujímať: VIDEO Slováci si ich navždy zapamätali: TOP 5 najpodivnejších hviezd z reality show!

Ľubomír Karásek (59)

Dlhé roky moderoval hlavnú spravodajskú reláciu v televízii Markíza. V roku 2005 bol účastníkom vážnej autonehody, kvôli ktorej sa musel opäť učiť rozprávať, čítať a písať. Aj keď sa pokúšal o kariérny návrat v Televízii Z, dopadlo to veľmi neslávne. Netajil sa tým, že ho trápili vážne finančné problémy.

Michal Arpáš (†65)

V roku 2012 postihla športového exmoderátora mozgová príhoda. Po prekonaní vážnych zdravotných komplikácií mu zostalo narušené centrum reči. Napokon však v roku 2015 prehral boj s inou zákernou diagnózou - rakovinou pankreasu. Obľúbený kolega mal až do smrti oporu vo svojej rodine. 

Zdroj: telkáč 

Foto: Koláž Telkáč, markiza.sk, SITA

Tagy: Ľubomír Karásek Vladimír Repčík Andrea Vadkerti Rasťo Žitný Branislav Ondruš Michal Arpáš

Zdieľaj na FacebookuPošli e-mailomDiskutuj

Viac podobných článkov