Žijeme si svoj Discopříběh: 7 vecí, ktoré ste o filme nevedeli

Discopríbeh
27.09.2014TelevíziaNa televíznych obrazovkach si môžete opäť vychutnať českú hudobno-komediálnu snímku z roku 1987, ktorá dokáže aj vďaka Michalovi Davidovi roztancovať dodnes. Ponúkla aj herecké obsadenie plné známych mien ako napríklad Pavel Nový, Andy Kraus či Rudolf Hrušinský nejml., vnuk českej legendy.
Zdieľaj na FacebookuPošli e-mailomDiskutuj

Nalaďte sa na kultový príbeh plný lásky a kamarátstva zaujímavými informáciami, ktoré ste o ňom určite nepočuli.

Nezabudnite, Discopříběh už v nedeľu o 17:05 na Nove!

  • Mariane Slovákovej, predstaviteľke Evy, čeština naozaj nešla, a tak ju v post-synchrónoch musela nadabovať Jana Mařasová. Andy Kraus (Cáf) však s materinským jazykom našich západných bratov problém nemal.
  • Film pútal veľkú pozornosť, niet sa preto čomu čudovať, že na premiéru v Plzni prišlo až 22 tisíc ľudí. Veľkej udalosti sa však už nedožil herec Karel Vochoč (Jonák), ktorý skonal na následky infarktu.

  • Jaroslava Bobková-Stránská (kaderníčka Jitka) sa vo filme takmer neobjavila. Dostala síce pozvánku na kasting, ale rozhodla sa neísť. Presvedčil ju až osobný telefonát režiséra Jaroslava Soukupa.
  • Ladislav Potměšil utrpel pri natáčaní nepríjemné zranenie. Keď naháňal Rudolfa Hrušinského (Jirku) na železničnej stanici, natrhol si sval na nohe. Aby toho nebolo málo, poranil sa aj pri scéne, v ktorej buchol do dverí, ktoré sa rozbili.

  • Keď sa Rudolf Hrušinský (Jirka) prebudí počas dažďa na streche prikrytý iba dekou, malo to aj bočné následky. Filmári totiž vytopili posledné poschodie paneláka.
  • V jednej zo scén bežal Rudolf Hrušinský úplne nahý po námesti. Nakrúcalo sa už v spomínanom západočeskom mestečku Plzeň.
  • Davová scéna, v ktorej bolo prítomných 7 500 ľudí, sa nakrúcala zaujímavým spôsobom. Tvorcovia si požičali žeriav vysoký 70 metrov, aby ju mohli zabrať zhora. Problémom bolo, že plzeňské námestie je podkopané kopou chodieb a samotný žeriav bol veľmi ťažký. Všetko našťastie dopadlo dobre.

Zdroj: telkac.sk  nova.cz 

Foto: telkac.sk

Tagy: Discopríbeh Michal David

Zdieľaj na FacebookuPošli e-mailomDiskutuj

Viac podobných článkov