Pre fanúšikov kvalitných seriálov: Tieto európske počiny jednoducho musíte vidieť!

európske seriály - koláž
15.06.2018TelevíziaHoci väčšina seriálov sa produkuje práve v amerických televíznych spoločnostiach, mnohé európske majú pri nich výrazne navrch. Bohužiaľ, nie vždy sú také známe, a to aj napriek skvelému hereckému obsadeniu či celkovému kvalitnému výsledku. Ak máte chuť na trochu európskej tvorby, určite si nenechajte ujsť tieto seriály.
Zdieľaj na FacebookuPošli e-mailomDiskutuj

Most

Podľa fanúšikov severských krimi seriálov je ich nepísanou hviezdou práve švédsko-dánsky seriál Most. Najväčším ťahákom je ústredná dvojica zložená z racionálnej detektívky Sagy Noren a empatického Martina Rohdeho, ktorá je plná kontrastov. Seriál vychádza od roku 2011 a tento rok sa končí štvrtá séria. Názov vznikol podľa mostu Öresund spájajúceho dánsku Kodaň a švédske mesto Malmö. Pripravte sa na prepracované zápletky, skvelé herecké výkony aj jedinečné severské kriminálne príbehy.


Mohlo by vás zaujímať: Obľúbené seriály, ktoré vznikli vďaka knihám: Je medzi nimi aj ten váš?


Dark

Z dielne nemeckých tvorcov vzišiel v roku 2017 mysteriózny dramatický seriál Dark, ktorý si okamžite našiel množstvo fanúšikov. Zatiaľ je síce na svete len jedna séria a tej ďalšej by sme sa mali dočkať až v roku 2019. Niektorí diváci ho považujú za strašidelnejšiu verziu obľúbeného seriálu Stranger Things. Dej sa začína tým, ako v malom nemeckom meste zmizne malý chlapec a začína sa pátranie. Môžete sa tešiť na mysterióznu zápletku, cestovanie v čase či striedanie temnej minulosti a pátrania v súčasnosti.

The Crown

Britskí tvorcovia priniesli okrem mnohých iných žánrov na seriálovú scénu aj historickú drámu The Crown o najdlhšie vládnucej britskej panovníčke. Seriál okamžite pobláznil divákov, a to aj napriek pár historickým nezrovnalostiam. Herecké obsadenie je absolútne bezchybné, všetci herci akoby sa narodili práve pre tieto úlohy. Určite si užijete krásnu starú angličtinu, dobové kostými i nádherné scenérie.


Mohlo by vás zaujímať: Známy seriál o britskej kráľovnej čakajú generačné zmeny: Koho uvidíme v hlavných úlohách?


IT Crowd

Na britskom území ešte ostaneme, a to kvôli seriálu o podivnej partičke pracujúcej v zatuchnutom suteréne. Hoci ide o starší seriál, teda z rokov 2006 - 2010, vtipné hlášky oceníte určite aj dnes. Mnohí fanúšikovia sa dokonca pravidelne vracajú k jednotlivým dielom. Predsa len informatici Roy a Moss a ich vedúca Jen, ktorá nemá o počítačoch ani páru, pobavia každého.

Midnight Sun

Severania to jednoducho s kriminálkami vedia, čo dokazuje aj osemdielny švédsko-francúzsky seriál z roku 2016. Hlavnou hrdinkou je fracúzska vyšetrovateľka Kahina Zadi, ktorá prichádza do malého švédskeho mesta vyšetriť vraždu svojho krajana. Vrážd postupne pribúda, takže Kahina spolupracuje s Andersom Harneskom. Za týmto krátkym, no úspešným seriálom stojí dvojica Björn Stein a Mans Marlind. Tých preslávil už spomínaný televízny hit Most.


Mohlo by vás zaujímať: TOP seriály pre fanúšikov komiksov a superhrdinov: Tieto si určite nenechajte ujsť


Borgen

Medzinárodne najúspešnejším kúskom dánskej seriálovej produkcie je nepochybne seriál Borgen. Borgen alebo Vláda je seriál o politike či jej previazanosti so svetom médií. Birgitte Nyborg sa stane dánskou premiérkou a zároveň prvou ženou, ktorá tento post obsadí, pričom sa dostane do nekompromisného politického boja o moc. Seriál si vyslúžil množstvo ocenení.

Misfits

Britský seriál Misfits prináša spojenie komédie, fantasy, drámy a sci-fi. Čo vás pri sledovaní čaká? Nuž, banda mladistvých delikventov, ktorí za svoje prehrešky dostanú verejno prospešné práce. Vďaka silnej búrke, ktorá udrie na Londýn, získa každý jeden z nich nejakú superschopnosť. Na propagáciu prvej série (z piatich) tvorcovia využili virálny marketing, a to taký spôsobom, že hlavné postavy si písali na sociálnych sieťach, čím k deju pridávali ďalší materiál.

Zdroj: telkáč 

Autor: © Zoznam/mb

Foto: koláž Telkáč, Video: Youtube

Tagy: IT Crowd Misfits The Crown Most Dark Midnight Sun Borgen

Zdieľaj na FacebookuPošli e-mailomDiskutuj

Viac podobných článkov