Slováci si Oteckov totálne zamilovali: Vedeli ste ale, podľa čoho tento seriál vznikol?

Oteckovia
01.12.2018TelevíziaSeriál Oteckovia sa stal veľmi rýchlo televíznym hitom. Markíza sa aj vďaka výbornému hereckému obsadeniu teší vysokej sledovanosti. Vedeli ste však, čím sa inšpirovali tvorcovia pri jeho vzniku?
Zdieľaj na FacebookuPošli e-mailomDiskutuj

Ak vám slovenský seriál v mnohom pripomína telenovelu, nie ste od pravdy vôbec ďaleko. Ako sa uvádza aj na oficiálnej webovej stránke, Oteckovia sú inšpirovaní čilskou predlohou, ktorá je adaptáciou pôvodného argentínskeho formátu. 

Konkrétne ide o seriál Señores papis. Tento program sa najskôr v roku 2014 začal vysielať v Argentíne a o dva roky neskôr aj v Čile. Práve v mekke telenoviel mal podobný vysielací čas ako slovenská verzia, teda od pondelka do piatku. Mal však jednu výnimku, v stredu ste si ho pozrieť nemohli. Navyše nedostal priestor v podvečernom vysielaní, ale až tesne pred polnocou o 23:30. Trailer si môžete pozrieť TU.

Dej seriálu je takmer identický. Originálna argentínska verzia prináša príbeh štyroch moderných oteckov v úlohe rodičov. Každý z nich má syna alebo dcéru, ktorí navštevujú škôlku alebo školu. Okrem toho sa pravidelne dopĺňajú v rôznych konfliktoch, problémoch a prekvapeniach. Teda ako tí slovenskí Tomáš, Marek, Alex a Vlado.

Ak vás zaujímajú mena juhoamerických hrdinov, tak sú to Luciano Castro ako seriálový Favio “Chori” Carbonetti, Joaquín Furriel ako Ignacio “Nacho” Moreno, Luciano Cáceres ako Franco Bertossi a štvrtým do partie je Peto Menahem v úlohe Maura de Leoneho. Dokopy sa predstavili v 184 epizódach.

Za úspechom stoja najmä dve mená. Ide o tvorcov seriálu - sestry Marcelu a Ceciliu Guerty, ktoré dopĺňa Pablo Junovich. Argentínsky seriál sa okrem toho vysielal aj v ďalších krajinách, napríklad v Uruguaji, Paname, Paraguaji, Bolívii, Peru, Hondurase či Ekvádore. Aby toho nebolo málo, seriál dostal aj mexickú verziu.

Zdroj: telkáč 

Foto: TV Markíza, cordobatimes.com, Video: Youtube

Tagy: Oteckovia Señores papis

Zdieľaj na FacebookuPošli e-mailomDiskutuj

Viac podobných článkov